به گزراش تابناک اردبیل،پس از قطعیت ترکیب کمیسیونهای مجلس، امروز انتخابات هیات رئیسه 11 کمیسیون تخصصی مجلس در اجلاسیه اول برگزار شد.
گفتنی است انتخابات هیأت رئیسه کمیسیونهای قضایی و فرهنگی پس از سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه انجام میشود.
اسامی اعضای هیأت رئیسه کمیسیونهای تخصصی مجلس به شرح زیر است:
*کمیسیون عمران:
رئیس: محمدرضا رضایی کوچی
نایب رئیس اول: کمال علیپور خنکداری
نایب رئیس دوم: منصور آرامی نیز
دبیر اول: احمد جباری
دبیر دوم: آرا شاوردیان
سخنگو: سید البرز حسینی
در این باره بخوانید
صدیف بدری: رئیس کمیسیون عمران مجلس می شوم
به گزارش تابناک اردبیل،با وجود این که صدیف بدری یک روز پس از انتخابش به عنوان نماینده مجلس یازدهم از تلاش خود برای تصدی ریاست کمیسیون عمران خبر داده بود اما نه تنها او رئیس کمیسیون نشد بلکه در ترکیب هیات رئیسه نیز قرار نگرفت.
او در مجلس پیشین سخنگویی کمیسیون عمران را عهدهدار بود.
اظهارات صدیف بدری و برنامههای او در کمیسیون عمران مجلس یازدهم به منظور تکمیل پروزههای نیمه تمام عمرانی استان، انتظاراتی را در حوزه انتخابیه اردبیل ایجاد کرده بود.
هنوز مشخص نیست که آیا صدیف بدری نامزد انتخابات هیات رئیسه کمیسیون عمران بوده است یا خیر؟!باید منتظر ماند و دید در پشتپرده انتخابات این کمیسیون چه گذشته است.
*کمیسیون صنایع و معادن :
رئیس: عزت الله اکبری تالارپشتی
نایب رئیس اول: سید احمد رسولی نژاد
نایب رئیس دوم: علی جدی
دبیر اول: مصطفی رضا حسینی قطب آبادی
دبیر دوم: بهزاد رحیمی
سخنگو: حجت اله فیروزی
*کمیسیون شوراها و امور داخلی:
رئیس: محمدصالح جوکار
نایب رئیس اول: حسین بامیری
نایب رئیس دوم: محمدحسن آصفری
دبیر اول: فاطمه مقصودی
دبیر دوم: حسین خسروی
سخنگو: علی حدادی
*کمیسیون اقتصادی:
رئیس: محمدرضا پورابراهیمی
نایب رئیس اول: سیداحسان خاندوزی
نایب رئیس دوم: کاظم موسوی
دبیر اول: انور حبیبزاده بوکانی
دبیر دوم: سیدغنی نظری
سخنگو: مهدی طغیانی
*کمیسیون برنامه و بودجه:
رئیس: حمیدرضا حاجیبابایی
نایب رئیس اول: محمد خدابخشی
نایب رئیس دوم: سیدمحمدرضا میرتاجالدینی
دبیر اول: غلامحسین کرمی
دبیر دوم: آرش زرهتن لهونی
سخنگو: محمدمهدی مفتح
*کمیسیون بهداشت و درمان :
رئیس: سید البرز حسینی
نایب رئیس اول: علی اصغر باقرزاده
نایب رئیس دوم: سید محمد پاک مهر
دبیر اول: فاطمه محمد بیگی
دبیر دوم: محسن فتحی
سخنگو: زهرا شیخی مبارکه
*کمیسیون آموزش و تحقیقات:
رئیس: علیرضا منادی سفیدان
نایب رئیس اول: محمد وحیدی
نایب رئیس دوم: سید محمد مولوی
سخنگو: احمد حسین فلاحی
*کمیسیون کشاورزی:
رئیس: سیدجواد ساداتینژاد
نایب رئیس اول: جلال محمودزاده
نایب رئیس دوم: محمدجواد عسکری
دبیر اول: احد آزادیخواه
دبیر دوم: سید صادق طباطبایینژاد
سخنگو: معینالدین سعیدی
*کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:
رئیس: مجتبی ذوالنوری
نایب رئیس اول: عباس مقتدای خوراسگانی
نایب رئیس دوم: شهریار حیدری
دبیر اول: یعقوب رضازاده
دبیر دوم: علی علیزاده
سخنگو: ابوالفضل عموئی
*کمیسیون انرژی :
رئیس: فریدون عباسی دوانی
نایب رئیس اول: موسی احمدی
نایب رئیس دوم: احمد مرادی
دبیر اول:هادی بیگی نژاد
دبیر دوم: عبدالعلی رحیمی
سخنگو: مالک شریعتی
*کمیسیون اجتماعی:
رئیس: مهدی عیسی زاده
نایب رئیس اول: ولی اسماعیلی
نایب رئیس دوم: عباس گودرزی
دبیر اول: حاتمی
دبیر دوم: اردشیر مطهری
سخنگو: علی بابایی
انتهای پیام