مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل در نشست خبری با خبرنگاران از اجرای بیش از 350 عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس خبر داد.
کد خبر: ۱۱۲۷۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۹ 19 September 2023

به گزارش تابناک اردبیل؛ علی واحد، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل در نشست خبری با خبرنگاران پیش از ظهر امروز اظهار داشت: دوران دفاع مقدس یادآور روز‌های بزرگ و فراموش نشدنی از حماسه‌ها و ایثارگری‌های فرزندان عزیز این مرز و بوم و یادآور خون‌های مقدسی است که در پای انقلاب اسلامی ریخته شد.

وی افزود: معرفی و تجلیل از ایثارگران می‌تواند به عنوان الگوی قوی در ترویج فرهنگ ایثارگری، مجاهدت، مقاومت و پایداری برای نسل جوان و مسیر توسعه و بالندگی امروز و فردای کشور ما قرار گیرد.

واحد با بیان اینکه دفاع مقدس کلید وحدت است، تصریح کرد: شعار هفته دفاع مقدس در سال جاری را «ما متحد هستیم» هفته دفاع مقثدس هفته شورآفرینی و امیدآفرینی است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در ادامه گفت: در طی هفته دفاع مقدس بیش از ۳۵۰ عنوان برنامه با حضور ادارات، نهادها، بسیجیان و مردم برگزار خواهد شد و از ۱۵۰۰۰ هزار نفر از هر قشری در مراسم سراسری جهاد مقاومت از دیروز تا امروز تجلیل می‌شود.

وی با اشره به برگزاری رژه نیرو‌های مسلح گفت: همزمان با ۳۱ شهریور، نمایش اقتدار نیرو‌های مسلح با رژه نیرو‌های نظامی و انتظامی در سراسر کشور و استان اردبیل برگزار می‌شود.

وی افزود: غبارروبی مزار شهدا، برپایی نمایشگاه رزمی، فرهنگی دفاع مقدس با بیش از ۴۳ غرفه و سایر برنامه‌ها برگزار خواهد شد.

واحد با اشاره به چاپ کتاب‌های دفاع مقدس گفت: از زمان تاسیس بنیاد حفظ آثار ۲۸۴ کتاب تالیف شده است و امسال در کنگره ۳۴۰۰ شهید از ۱۵۶ کتاب رونمایی شد و در هفته دفاع مقدس نیز از ۳۰ کتاب رونمایی خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با اشاره به برگزاری ۲۱ عنوان مستند در سال جاری گفت: مستند نقش آزادگان در ۹ قسمت آماده پخش است که هم به صورت استانی و هم در رسانه ملی پخش خواهد شد و مستند دیگری با ۱۲ قسمت نیز با عنوان نقش رزمندگان استان اردبیل در عملیات‌های سرنوشت ساز در حال آماده سازی است؛ و همچنین یک قسمت مستند نقش عشایر استان در دفاع میهنی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حال آماده سازی برای پخش است.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار