با صدور بیانیه ای
نماینده ولی فقیه در استان اردبیلّ پیروزی های اخیر در قره باغ را به ملت بزرگ آذربایجان تبریک گفت و افزود: بازپس گیری اراضی غصب شده اقدامی کاملا شرعی و قانونی است.
کد خبر: ۹۰۴۶۴۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳ 29 September 2020

به گزارش تابناک اردبیل، آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خصوص درگیری های اخیر بین آذربایجان و ارمنستان بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ إِذا أَصابَهُمُ الْبَغْیُ هُمْ یَنْتَصِرُونَ (شوری۳۹) وَ لَمَنِ انْتَصَرَ بَعْدَ ظُلْمِهِ فَأُولئِکَ ما عَلَیْهِمْ مِنْ سَبِیلٍ (شوری ۴۱)

(و کسانى که چون ستم بر ایشان رسد، یارى مى‌جویند [و به انتقام بر مى‌خیزند]. و هر که پس از ستم [دیدن‌] خود، یارى جوید [و انتقام گیرد] راه [نکوهشى‌] بر ایشان نیست)

اقدام دولت آذربایجان در باز پس گیری اراضی غصب شده اقدامی کاملا شرعی و قانونی است و طبق مواثیق بین المللی هر دولتی در اراضی خود حق دفاع از خود و استنصار از سایر دول را دارد.

ما در ایران اسلامی بر اساس فلسفه انقلاب اسلامی دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم را وظیفه دینی، انسانی و اسلامی خود می دانیم.

ایران اسلامی و انقلابی به موجب کریمه ” رَبِّ بِما أَنْعَمْتَ عَلَیَّ فَلَنْ أَکُونَ ظَهِیراً لِلْمُجْرِمِینَ “( پروردگارا به پاس نعمتى که بر من ارزانى داشتى هرگز پشتیبان مجرمان نخواهم بود/قصص۱۷) و کریمه “وَلَا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ” (به کسانى که ستم کرده‌اند متمایل مشوید که آتش [دوزخ‌] به شما مى‌رسد/هود۱۱۳) هیچ وقت در کنار ظالم نخواهد ایستاد.

بدینوسیله پیروزی های اخیر را به ملت بزرگ آذربایجان تبریک می گوییم و آزادی کل قره باغ را از خداوند متعال مسألت داریم.

در ذاکره ملت آذربایجان ثبت است که ایران اسلامی بالاتر از هر کشوری در ایام عسرت آذربایجان و مخصوصا در اوایل اشغال قره باغ در کنار آذربایجان بوده است و هجمه‌های روانی، تهمت های ناجوانمردانه و تصویر سازی های کذب و دروغ، دو ملت را از هم جدا نخواهد ساخت.

این تهمت ها، تسویل ها و مکر اللیل و النهارها قطعا بخاطر ترس از پیوندهای عمیق دو ملت و برای رسیدن به رؤیاهای غیرقابل تاویل است.

بدون تردید”مساعدت‌های بدون تمنا به آذربایجان” مخصوص ایران است و مخصوص ایران خواهد بود.

ملت آذربایجان حقاملت متفهم و متفطن است و بر نکته مذکور از همه بهتر و بیشتر وقوف دارد.

از خداوند متعال برای یک میلیون مسلمان آواره قره باغ بازگشت عاجل به اوطان و برای مدافعان حق درجبهه قره باغ، صحت و سلامتی و فتح و ظفر و برای شهدای این دفاع ارزشمند علو درجات مسالت دارم.

سید حسن عاملی

۷ مهرماه سال ۹۹

اردبیل المحروسه المحمیه

انتهای پیام

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار