مشاوران املاک متعهد به درج جزئیات پیش شرط متعاملین هستند

دبیر اتحادیه مشاورین املاک مرکز اردبیل گفت: مشاوران املاک متعهد هستند در هنگام تنظیم و تحریر کلیه قراداد‌ها جزئیات پیش شرط متعاملین را مد نظر داشته باشند.
کد خبر: ۱۱۶۸۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۴ 27 May 2024

به گزارش تابناک اردبیل، زلفعلی ساسانیان با اعلام اینکه هرگونه فعالیت در حوزه خرید و فروش و رهن و اجاره مسکن نیاز به اخذ پروانه کسب دارد، افزود: مشاوران املاک متعهد هستند در هنگام تنظیم و تحریر کلیه قراداد‌ها رعایت اخلاق، حسن نیت، بی طرفی، عدم کتمان حقیقت، احراز هویت، درج جزئیات پیش شرط متعاملین را مد نظر داشته باشند.

وی به نامگذاری ۸ خرداد در تقویم رسمی کشور بعنوان روز مشاورین املاک اشاره کرد و ادامه داد: در اسلام و قرآن مجید به نوشتن قرارداد معامله بین طرفین توسط نویسنده درستکار تأکید شده است.

دبیر اتحادیه مشاورین املاک مرکز اردبیل خانواده بزرگ اعضای صنف مشاورین املاک را اشخاصی باهوش، باتجربه، متدین، امین و امانتدار مردم برشمرد و خواستار تنظیم دقیق و قانونی اسناد معامله در دفاتر املاک شد.

ساسانیان اظهار کرد: مردم کلید و اسناد خانه هایشان بر اساس حسن نیت در اختیار مشاورین املاک قرار می‌دهند و در قبال آن ما مشاورین املاک نیز متعهد هستیم در هنگام تنظیم و تحریر کلیه قرادادها، رعایت اخلاق و انصاف را بکنیم.

وی عنوان کرد: از همکاران مشاور املاک انتظار می‌رود به لحاظ وضع خاص معیشتی مستأجرین و اقشار آسیب پذیر جامعه هنگام تنظیم و یا تمدید اجاره نامه نسبت به اخذ کمیسیون مساعدت و رعایت انصاف را در نظر داشته باشند.

این فعال صنفی در پایان سخنان خود ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور و هیأت همراهش، عملکرد دولت شهید را در سامان دهی بازار مسکن و اجاره بهاء مساعد ارزیابی کرد و گفت: انتظار می‌رود دولت آتی در راستای اهداف شهید جمهور ادامه دهنده و تحقق بخش اهداف ایشان در امر مسکن مردم باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار