فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایداری های محلی در اردبیل

از عصر جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ تا پایان عصر یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایداری‌های محلی، مناطقی از استان اردبیل را فرا می‌گیرد.
کد خبر: ۱۱۶۸۲۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۴ 23 May 2024

بر تابناک اردبیل، از عصر جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ تا پایان عصر یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایداری‌های محلی مناطق مرکزی، جنوبی و شهرستان‌های گرمی و انگوت را فرا می‌گیرد.

وزش تند باد‌های موقتی؛ بارش باران (گاهی بصورت رگبار باران توام با رعدوبرق)؛ رخداد مه و کاهش دید افقی و احتمال رخداد تگرگ بویژه در مناطق کوهستانی و دامنه کوه‌ها از مخاطرات این وضعیت خواهد بود.

‌احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها (بویژه در مناطق جنوبی و مناطق حاشیه کوه سبلان)، لغزندگی سطح جاده؛ کاهش دید افقی بر اثر رخداد مه، احتمال اصابت صاعقه واحتمال اختلال موقتی در عملیات‌های پروازی در فرودگاه‌های استان از آثار این مخاطره است.

‌احتیاط در سفر‌های برون شهری، احتیاط در انجام عملیات عمرانی و ساختمانی در فضای باز، اجتناب از اتراق در حاشیه و بستر مسیل‌ها و رودخانه ها، اطلاع رسانی به عشایر محترم جهت آگاهی از وضعیت جوی و انجام تمهیدات لازم در مسیر کوچ، توجه به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی و اجتناب در صعود به ارتفاعات (بویژه در کوه سبلان) از توصیه‌های کارشناسان هواشناسی استان است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار