راه و سیاق رئیس‌جمهور شهید ادامه دارد

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید بر اینکه راه و سیاق رئیس‌جمهور شهید ادامه دارد، گفت: ارج نهادن به رشادت‌های مفاخر استان همچون ناخدا هوشنگ صمدی ضروری است.
کد خبر: ۱۱۶۸۱۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۶ 22 May 2024

به گزارش تابناک اردبیل، اسماعیل چمنی اول خرداد در مراسم بزرگداشت شهید جمهور و شهدای خدمت و گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در دانشگاه محقق اردبیلی ضمن تسلیت به شهادت رئیس‌جمهور خادم‌الرضا آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، وزیر امور خارجه، نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز، استاندار آذربایجان‌شرقی و سایر همراهان در حادثه بالگرد در شب میلاد امام رضا (ع)، گفت: رئیس‌جمهور محبوب و مردمی ایران اسلامی همواره با روحیه خستگی‌ناپذیر خود در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف ایران اسلامی تلاش کرد و جان خود را نیز حین خدمت تقدیم نظام کرد.

وی افزود: همانطوری که رئیس‌جمهور شهید مردمی، جهادی و محبوب ما همیشه بر انجام امور به نحو احسن تاکید داشت و از تعلل در کار‌ها بیزار بود، ما دانشگاهیان نیز با جدیت و همیت بیش از پیش فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی را در دانشگاه‌ها انجام داده و راه خادم‌الرضا را ادامه خواهیم داد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ از رخداد‌های مهم جنگ هشت ساله است، ادامه داد: این شهر پس از ۵۷۸ روز اشغال به‌دست نیرو‌ها و رزمندگان ایرانی آزاد شد.

وی تصریح کرد: امام عظیم‌الشان ما آزادسازی خرمشهر را از امور مافوق طبیعت و از عنایات پروردگار دانست و مقام معظم رهبری حماسه آزادی خرمشهر را حادثه‌ای بی‌نظیر در تاریخ جهان قلمداد کرده و آنرا پرچم سرافرازی و پایداری ملت ایران معرفی کرده است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه ناخدا صمدی از فرماندهان دلاور نیروی دریایی بود، افزود: این دلاور اردبیلی همزمان با آغاز جنگ ایران و عراق به عنوان یکی از فرماندهان ارشد تیپ تفنگداران دریایی محسوب می‌شد و در آغاز جنگ در حالی که بازنشستگی وی ابلاغ شده بود، به ارتش بازگشت و در سلسله عملیات‌های نبرد خرمشهر، حصر آبادان و آزادسازی خرمشهر به همراه دیگر تکاوران ارتش، نقش کلیدی ایفا کرد.

وی با بیان اینکه ناخدا صمدی از جانبازان جنگ ایران و عراق محسوب می‌شود، گفت: در روز‌های نخست جنگ، گردان تکاوران تحت امر وی، به‌مدت ۳۴ روز در مقابل ارتش عراق از خرمشهر دفاع کردند، وی در این مدت چندین بار مجروح شد و در چندین نبرد دیگر همچون عملیات مروارید و عملیات ثامن‌الائمه نیز حضور فعال داشت.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه آسایش و آرامش امروزمان را مدیون مفاخر، دلاوران و فداکاران ایران اسلامی هستیم، گفت: گرامیداشت یاد و خاطر این بزرگان در راستای تحقق سند تحول و در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: استان اردبیل دارای مفاخر و بزرگانی است که خدمات شایسته‌ای برای کشورمان انجام داده‌اند که یکی از این مفاخر ناخدا هوشنگ صمدی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار