مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان از آغاز برداشت گل محمدی از ۳۴۰ هکتار گلستان‌های استان اردبیل خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۶۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۸ 10 May 2024

به گزارش تابناک اردبیل، رحیم یوسفی گفت: گل محمدی یکی از محبوب‌ترین و زیباترین گل‌های کشور عزیزمان ایران است که با عطر خاص و روح نوازش نمادی از زیبایی و نور در جامعه‌ی ایرانی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: کشور ایران به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تولید کننده گل محمدی در جهان و با ظرفیت تولیدی بیش از ۷۰ درصدی توانسته جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص دهد و استان اردبیل نیز با عنایت به دارا بودن آب و هوای مناسب برای تولید، پرورش و توسعه این گیاه دارویی دارای جایگاه ویژه‌ای می‌باشد که امسال نیز بزودی برداشت گل محمدی از ۳۴۰ هکتار از گلستان‌های استان اردبیل شروع می‌شود.

به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان اردبیل یوسفی پیش‌بینی کرد: در سال جاری ۵۰۰ تن گل محمدی بصورت‌تر و غنچه خشک به میزان سه هزار و ۵۰۰ کیلوگرم از این سطح مزارع و گلستان‌ها برداشت شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: از این میزان اراضی کشاورزی که به زیرکشت گل محمدی رفته ۵۸ هکتار بصورت نهال و غیر بارور و ۲۸۳ هکتار بارور است و همچنین با توجه به وجود ۱۸ واحد فرآوری سنتی و ۲ واحد مکانیزه در سطح استان حدود پنج هزار لیتر گلاب مرغوب استحصال و به بازار‌های مصرف ارسال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست‌های حمایتی و توسعه این گیاه در اراضی شیب دار و اراضی آبی و دیم استان طی دوسال گذشته بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به صورت یارانه و کمک‌های فنی اعتباری از طرف سازمان جهاد کشاورزی به مجریان این طرح در شهرستان‌های استان پرداخت شده است.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار