مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل با بیان اینکه تولید و ایجاد اشتغال مهمترین رکن سازمان اوقاف است، گفت: در چند سال اخیر سیاست گذاری سازمان اوقاف به سمت افزایش درآمد وقف به نفع مردم پیش رفته است بحث دیگر این است که برای اینکه تعداد وقف را بیشتر کنیم یک کارنامه درخشان را برای مردم ارائه دهیم تا رغبت به وقف بیشتر شود.
کد خبر: ۱۱۶۴۶۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۲ 28 April 2024

به گزارش تابناک اردبیل، حجت الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل در حاشیه نمایشگاه دستاورد‌های وقف با بیان اینکه این نوع نمایشگاه‌ها در معرفی کارکرد سازمان اوقاف نقش مهمی را به دنبال خواهد داشت، گفت: اطلاع‌رسانی یکی از مهمترین اقدامات هر سازمانی است و از آنجا که وقف از طرف مردم برای مردم است تشویق و رغبت باید صورت پذیرد؛ بنابراین باید اطلاع رسانی خوب انجام شود تا فهم درست از آن حاصل شود.

وی اظهار کرد: بحث دوم در عملکرد سازمان اوقاف، توسعه و پیشرفت بر اساس شرایط زمانی و اقلیم مشخص است. بحث سوم که در اینجا وجود دارد، نوع کارکرد سازمان است؛ لذا در مجموعه سازمان اوقاف چند مورد را درنظر داریم یکی از موضوعات مهم کارکرد‌های ما در حوزه علم و فناوری است.

به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ستوده عنوان کرد: امروزه سیاست گذاری سازمان اوقاف به سمت افزایش درآمد وقف به نفع مردم پیش رفته است و بحث دیگر این است که برای اینکه تعداد وقف را بیشتر کنیم یک کارنامه درخشان را برای مردم ارائه دهیم تا رغبت به وقف بیشتر شود.

وی افزود: سازمان اوقاف به دنبال استفاده از ظرفیت‌های مردم نهاد و تشکل‌ها با نگاه تعاملی است. مشارکت، چهار رکن دارد که شامل استراتژی، برنامه ریزی، عملیات، پایش و نظارت است. استراتژی برای استان‌ها تعیین شده است. عملیات‌ها هر ماه بررسی می‌شود و از این جهت کارکرد بسیار خوبی است. در کنار این‌ها لذت وقف باید برای مردم مشخص شود، آن هم این است که امور خیریه در کنار امور اوقافی قرار گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل بیان کرد: در سال جاری پل معلق در بحث گردشگری را خواهیم داشت در سرمایه گذاری که آنجا قرار گرفته ۴۰ هزار سهم از ۲۰۰ هزار سهم برای اوقاف است و سال جاری افتتاح هتل مربوط به اوقاف و امور خیریه را داریم. در بحث آبزی پروری ۲۱ هکتار زمین در اختیار شرکت‌های مرتبط قرار گرفته که در تولید ۵۰۰ تا یک هزار تُن محصول مشارکت خواهیم داشت.

ستوده تصریح کرد: امور خیریه در ۶ گروه کار می‌کند و سیاست گذاری در این زمینه این گونه بوده که به عنوان تسهیل گر باشیم و از ظرفیت مؤسسات خیریه استفاده کنیم و آنچه از ما خواسته شده را در ۶ کارگروه تعریف و مؤسسات را دعوت کرده و رئیس کارگروه را یکی از مؤسسات قرار دادیم.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار