نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه تصور کشور بدون مجاهدت‌ها و امداد‌های هلال احمر غیرممکن است، گفت: مجموعه هلال احمر در حساس‌ترین برهه‌های کشور و بحران‌های روی داده نقش حیات بخش و منجی دارد.
کد خبر: ۱۱۶۴۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۱ 28 April 2024

به گزارش تابناک اردبیل، آیت الله سیدحسن عاملی ۹ اردیبهشت در مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در استان اردبیل در سالن ولایت سپاه اظهار کرد: وجود و حضور مجموعه هلال احمر برای کشور بسیار مهم است چرا که در حساس‌ترین مقاطع و لحظاتی که کشور دچار بحران‌های مقطعی است هلال احمر نقش استثنائی خود را ایفا می‌کند.

عاملی اعلام کرد: هلال احمر مسئولیت‌های خطیری در نجات جان انسان‌ها دارد و نجات جان اولی‌ترین و اشرف‌ترین مخلوقات پروردگار در شرایط بحرانی و حساس به دست این افراد رقم می‌خورد.

وی ادامه داد: در تمام بحران‌های سیل، آتش سوزی، زلزله و تصادفات هلال احمر در خط مقدم امداد و نجات قرار دارد و همین امر تمایز مسئولیت آن‌ها را در جامعه مشخص می‌کند.

نماینده، ولی فقیه در استان با اشاره به حساسیت ماموریت هلال احمر و صلیب سرخ در سطح ملی و جهانی خاطرنشان کرد: در فاجعه غزه با کمی تامل درمی یابیم که رژیم ناپاک صهیونیستی دست به قتل نیرو‌های موثر امدادی می‌زنند تا هیچ تحرکات نجات بخشی را در غزه شاهد نباشیم.

امام جمعه اردبیل این اقدام اسرائیل را نمونه بارزی از نسل کشی در غزه اعلام کرد و گفت: در این برهه‌های حساس است که جایگاه هلال احمر مشخص و مبرهن شده و به حساسیت کار آن‌ها پی می‌بریم.

وی با اشاره به اینکه مکتب اسلام مکتب ارزشگذاری به انسان هاست، تصریح کرد: در هیچ دینی به اندازه دین اسلام به نجات جان بشریت توصیه و تاکید نشده است و هلال احمر به عنوان مرجع و ملجا نجات مردم به این خواسته جامه عمل پوشانده است.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر شایسته سالاری در هلال احمر اظهار کرد: حجت الاسلام فاطمی نیا در بدنه هلال احمر اردبیل منشا خیر و مبرات بودند و انتخاب حجت الاسلام قیامی به عنوان مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در هلال احمر استان اردبیل قطعا منشا خیر فراوان خواهد بود چرا که روحانی از فرزندان این خاک و بوم به این مسئولیت عظیم برگزیده می‌شود.

وی با تقدیر از مدیریت جمعیت هلال احمر استان اردبیل بیان کرد: شان ملت ما خیلی بزرگ است باید مسئولین ما در هر جایی که قرار گرفته اند بتوانند حق این مردم را با شایسته سالاری و ایجاد خلاقیت در دستگاه‌های مربوطه ادا کنند.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار