رئیس گروه باستان‌شناسی اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل از کاوش‌های باستان‌شناسی در شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۳۲۴۴
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۹ 19 April 2024

به گزارش تابناک اردبیل، روح‌الله محمدی ۳۰ فروردین گفت: در روز‌های آغازین سال ۱۴۰۳ دو کاوش باستان‌شناسی در شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد استان اردبیل در حال انجام است.

رئیس گروه باستان‌شناسی اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل در تشریح این کاوش‌ها گفت: کاوش نجات‌بخشی در محوطه گورستان قلعه اولتان پارس‌آباد به منظور آزادسازی مسیر دسترسی پارس‌آباد به سربند از ابتدای سال آغاز شده و تا نیمه اردیبهشت ادامه پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: فصل اول کاوش و آزادسازی بخشی از مسیر در این منطقه در سال ۱۴۰۱ انجام شده بود و کاوش حاضر نیز با اخذ مجوز از پژوهشگاه میراث‌فرهنگی در حال انجام است که پس از پایان آن این مسیر به صورت کامل آزاد می‌شود.

محمدی با اشاره به کشف تدفین عصر آهن و اشیایی مثل ظروف سفالی، زیورآلات و سنجاق سر از کاوش قلعه اولتان، ادامه داد: هم‌چنین در کاوش دیگری در پاسخ به استعلام یک واحد صنعتی در روح کندی بیله‌سوار به منظور تعیین محدوده ساخت و ساز کاوش انجام شد که این کاوش به پایان رسیده است.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار