مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: روسای فدارسیون‌های ورزشی با مشاهده اراده مسئولان و متولیان ورزش استان برای برگزاری هرچه باشکوهتر جام صفوی برای شرکت در این جام ابراز علاقه کرده‌اند به طوری که هم اکنون هشت فدراسیون مختلف ورزشی برای حضور اعلام آمادگی کرده‌اند.
کد خبر: ۱۱۶۲۶۲۱
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۷ 15 April 2024

به گزارش تابناک اردبیل، محمدعلی پهناور، ۲۶ فروردین اظهار کرد: تثبیت جام صفوی و برگزاری سالانه آن در اردبیل دستاورد‌های زیادی برای منطقه در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، گردشگری ورزشی و اقتصادی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه استان اردبیل داری استعداد‌ها و ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه ورزش است، اظهار کرد: برگزاری چنین رویدادی علاوه بر کمک و بستر سازی برای کشف و شکوفایی استعداد‌های ورزشی باعث رشد و توسعه ورزش استان خواهد شد و ورزش جزو اولویت‌های اصلی تمامی مسئولان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به اینکه جام صفوی یک رویداد ملی و بین‌المللی است، بیان کرد: جام صفوی باید نسبت به جام‌های دیگر متفاوت و بیانگر ارزش‌های هویتی و فکری استان باشد و برای همین همه باید تلاش کنند با برگزاری باشکوه آن میزبان شایسته‌ای برای شرکت کنندگان باشیم.

وی با اشاره به نقش ورزش در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، اضافه کرد: بدون شک با برگزاری جام صفوی شاهد کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و افزایش شور و نشاط مردم به ویژه نوجوانان و جوانان در جامعه خواهیم بود.

به دنبال کار‌های ماندگار برای ورزش استان هستیم

پهناور ادامه داد: برگزاری مسابقاتی در این سطح کار آسان و ساده‌ای نیست و حتما مشکلاتی را به همراه خواهد داشت، اما برای ادای دین به مردم به ویژه نوجوانان، جوانان و علاقمندان به ورزش به دنبال کار‌های نمایشی و زودگذر نرفتیم و سعی کردیم اقدامات ماندگاری انجام دهیم.

وی با تقدیر از حمایت‌های نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار و دیگر مسئولان استان گفت: امیدواریم تمامی دلسوزان کمک کنند تا با هویت سازی، ثبیت و برندسازی، این جام برای همیشه به میزبانی استان برگزار شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: روسای فدارسیون‌های ورزشی با مشاهده اراده مسئولان و متولیان ورزش استان برای برگزاری هرچه باشکوهتر جام صفوی برای شرکت در این جام ابراز علاقه کرده‌اند به طوری که هم اکنون هشت فدراسیون مختلف ورزشی برای حضور در این جام اعلام آمادگی کرده اند.

پهناور با اشاره به ظرفیت‌های ورزش استان اظهار کرد: استان اردبیل دارای ظرفیت‌های انسانی قابل توجهی در بخش ورزش قهرمانی بوده و ورزشکاران این استان تاکنون گردن‌آویز‌های رنگارنگ زیادی در رقابت‌های ملی و بین‌المللی کسب کرده اند، اما از نظر میزبانی مسابقه‌های ورزشی در سطح‌های منطقه‌ای، استان اردبیل ملی و بین‌المللی فرصت چندانی نداشته است.

وی اظهار کرد: جام صفوی با هدف برطرف کردن این کاستی و فرصت‌سازی برای ورزش استان در جریان آخرین سفر وزیر ورزش و جوانان به اردبیل رونمایی شد و با مذاکره‌ها و رایزنی‌های استاندار و مدیران ورزش استان شرایط برای برگزاری مسابقات در رشته‌های مختلف ورزشی به میزبانی اردبیل فراهم شده است.

پهناور بیان کرد: در همین راستا در اسفند ماه سال گذشته استاندار و متولیان ورزش استان با روسای چهار فدراسیون فوتبال، کشتی، وزنه برداری و بسکتبال در تهران نشستی برگزار و موافقت آن‌ها برای برگزاری مسابقات در قالب جام صفوی در اردبیل اخذ شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد: به دنبال آن استقبال برای حضور رشته‌های ورزشی در جام صفوی افزایش یافت به طوری که امروز هشت رشته ورزشی شامل کشتی، فوتسال، وزنه برداری، بسکتبال، شمشیربازی، مینی گلف، اسب سواری (سوارکاری نمایشی) و دارت اعلام آمادگی کرده و نامزد برگزاری مسابقات در این جام هستند.

پهناور ادامه داد: برگزاری برخی مسابقات در برخی از رشته‌ها از جمله کشتی فرنگی نوجوانان به صورت ملی قطعی شده و در حال بررسی نحوه برگزاری سایر رشته‌های ورزشی هستیم.

وی با اشاره به برخی از شرایط برگزاری جام صفوی، گفت: با هدف افزایش سطح کیفی مسابقات تلاش می‌کنیم جام صفوی یکی از مراحل انتخابی تیم ملی باشد.

این مقام مسئول تامین منابع مالی و امضای تفاهمنامه روسای فدراسیون‌های ورزشی با استاندار اردبیل و ثبت در تقویم فدراسیون در سال اول برگزاری و تلاش برای بین‌المللی کردن و ثبت در تقویم جهانی در سال‌های بعد را از دیگر شرایط برگزاری این جام عنوان کرد.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار