استاندار اردبیل گفت: در شرایطی که جهان در یک رقابت اقتصادی و تنگاتنگ به سر می‌برد، سرعت عمل در شناسایی پتانسیل‌ها و ثروت‌سازی از آن، حرف اول را در این نبرد اقتصادی می‌زند.
کد خبر: ۱۱۵۲۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰ 01 February 2024

به گزارش تابناک اردبیل، سیدحامد عاملی ظهر امروز در یکصدو نوزدهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، با اشاره به ضرورت تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی اظهار کرد: ارائه و آشنایی نسل جدید با ماحصل انقلاب اسلامی و تحولی که رقم زده از وظایف تاریخی ما بوده که باید تلاش کنیم در مقابل نسلی که انقلاب را رقم زدند و جوانانی که در هشت سال جنگ تحمیلی ایثار کردند، در انجام این وظیفه سربلند باشیم.

وی با بیان اینکه در عصرحاضر دنیا در رقابت اقتصادی و تولید به سرمی‌برد، افزود: تبدیل ظرفیت‌ها به ثروت و توزیع متوازن آن نیازمند یک تلاش جمعی برای عقب نماندن از رقابت جهانی در عرصه اقتصاد است و همچنین نباید از نقش سرعت عمل در شناسایی پتانسیل‌ها و ثروت‌سازی از آن غافل شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: در سطح استان همکاری مؤثر و مناسبی از سوی دستگاه‌های نظارتی و اجرایی، ستاد تسهیل، کمیته حمایت قضایی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در جهت رفع موانع مخل کسب‌وکار و حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذار مشهود است که امیدواریم با تداوم این تلاش و همت جمعی و عمل به وظایف خود شاهد پیشرفت و رونق اقتصادی بیش از پیش در استان باشیم.

ضرورت رسیدن به رشد ۸ درصدی اقتصاد در برنامه هفتم توسعه

در بخش دیگر این جلسه حسین پیرمؤذن، نائب رئیس اتاق ایران با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با بیش از یک‌هزار نفر از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان، اظهار کرد: حمایت دولت و رفع موانع مخل کسب و کار همراه با مسئولیت‌پذیری بخش خصوصی، از تأکیدات مقام معظم رهبری در راستای تحقق اهداف کلان اقتصادی کشور در این جلسه بود که همت مضاعف دولت در رفع موانع فضای کسب و کار و تلاش بیشتر بخش خصوصی در رسیدن به رشد ۸ درصدی برنامه پنج ساله هفتم را می‌طلبد.

وی ضمن تقدیر از تعامل و همکاری مناسب دستگاه قضایی و استانداری اردبیل در رابطه با کاهش قوانین مخل کسب‌وکار در سطح استان گفت: تعدد استعلام از سوی دستگاه‌های اجرایی برای یک موضوع، یکی از مشکلات بخش‌خصوصی و باعث فرصت سوزی می‌شود که تصویب کفایت یک استعلام در یک موضوع و قابل استفاده بودن آن برای همه دستگاه‌های اجرایی، می‌تواند در تامین رضایت خاطر بخش‌خصوصی مؤثر واقع شود.

پیرمؤذن با اشاره به تغییر کاربری اراضی که قابلیت تبدیل به پهنه گردشگری، صنعتی و یا گردشگری با قابلیت کشاورزی دارند گفت: تسهیل در تغییر کاربری اراضی و دریافت سند در جهت اجرای طرح‌هایی که می‌تواند برای استان ثروت‌سازی کند، از سوی برخی از سرمایه‌گذاران در استان مطرح می‌شود که نیازمند بررسی و تصمیم‌گیری است.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار