نائب رئیس اتاق ایران گفت: دستگاه قضا و دولت در حمایت از بخش خصوصی، فعالان اقتصادی و رفع موانع کسب و کار سیاست مناسبی را در پیش گرفته‌اند و حمایت بانک‌ها از بخش خصوصی نیازمند بازنگری در قوانین حمایتی شورای پول و اعتبار است.
کد خبر: ۱۱۵۲۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۵ 31 January 2024

به گزارش تابناک اردبیل، حسین پیرموذن شامگاه امروز در نهمین جلسه کمیته اجرایی حمایت قضایی از سرمایه گذاری، تولید و اشتغال استان اردبیل که در سالن جلسات اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه مسائل و مشکلات ۸ واحد تولیدی و سرمایه‌گذار استان بررسی و رفع شد و دستگاه قضا و دولت در حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذار سیاست خوبی را در پیش گرفته‌اند.

وی افزود: رونق اقتصادی و افزایش تولید در کشور در سایه حمایت از فعالان اقتصادی و اصلاح و تفسیر برخی از قوانین به نفع تولیدکننده و سرمایه‌گذار و همچنین افزایش تعامل و همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌های دولتی با بخش خصوصی محقق می‌شود.

نایب رئیس اتاق ایران همچنین، لزوم اجرایی شدن مصوبات کمیته حمایت قضایی و ضرورت نظارت دقیق مدیران دستگاه‌های دولتی بر نحوه اجرای مصوبات را یادآور شد و ادامه داد: رفع موانع کسب‌وکار، توانمندسازی و حمایت از بخش خصوصی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه‌های اجرایی و اداری است.

پیرموذن تصریح کرد: در کنار آن همکاری هرچه بیشتر دستگاه قضا در رفع موانع و مشکلات واحد‌های تولیدی و سرمایه‌گذار، رونق اقتصادی، ارتقای تولید و بهبود شرایط را فراهم می‌کند و بواسطه این تعامل و همکاری شاهد رفع بسیاری از موانع تولید و کسب و‌کار در استان بودیم.

نائب رئیس اتاق ایران در این جلسه بر حمایت و مساعدت بیشتر بانک‌ها از واحد‌های تولیدی و سرمایه‌گذاران تاکید کرد و گفت: تعیین تکلیف ما‌به التفاوت نرخ ارز، تسهیلات دریافتی، بدهی بانکی و درخواست تسهیلات و استمهال بدهی بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های واحد‌های تولیدی و صنعتی است که نیازمند تنظیم و بازنگری در سیاست‌های حمایتی از بخش صنعت، معدن و تجارت از سوی شورای پول و اعتبار است، اما در سطح استان سعی کرده‌ایم تا با سازوکار‌های مناسب و متقاعد کردن بانک‌ها در اعطای تسهیلات و حمایت از تولیدکننده و سرمایه‌گذار حامی آنان باشیم.

بررسی مشکلات ۸ واحد تولیدی در نهمین جلسه کمیته حمایت قضایی از تولید

یوسف خدادادی، معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس کمیته حمایت قضایی نیز با اشاره به رفع موانع و مشکلات ۸ واحد تولیدی و سرمایه گذار در نهمین جلسه کمیته اجرایی حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال استان گفت: این واحد‌ها در حوزه گردشگری، تولید و صنعت سرمایه‌گذاری و فعالیت می‌کنند با مشکلاتی از جمله درخواست تسهیلات، تمدید جواز تاسیس و واگذاری زمین روبرو بودند که طی دستورات مساعد و تصمیمات مناسب در کمیته حمایت قضایی تلاش شد تا با رفع موانع پیش رو مسیر تداوم تولید و ادامه فعالیت این واحد‌ها هموار شود.

وی با بیان اینکه حمایت از سرمایه‌گذار در راستای پیشرفت و توسعه استان جز اولویت‌ها است گفت: همکاری و هماهنگی کلیه نهاد‌های اجرایی و دولتی در فراهم کردن زمینه‌های تولید و سرمایه‌گذاری ضروری است.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار