فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: دفاع مقدس نقطه طلایی در تاریخ ملت ایران است که هیچ وقت افتخارات آن فراموش نخواهد شد.
کد خبر: ۱۱۲۷۶۴۰
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۸ 22 September 2023

به گزارش تابناک اردبیل، سردار غلامحسین محمدی اصل صبح امروز در مراسم رژه نیرو‌های مسلح که در آغازین روز هفته دفاع مقدس در میدان ارتش اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: امسال شعار هفته دفاع مقدس «ما متحدیم» نامگذاری شده تا نشان دهد همچنان در جبهه دفاع از انقلاب و محرومان، ملت ایران متحد و منسجم عمل می‌کند.

وی تصریح کرد: چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام دوران دفاع مقدس مقطع بی‌بدیل و بی‌نظیری است، چرا که در هیچ مقطع تاریخی تمام کفر در برابر تمام اسلام قرار نگرفته است.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل مرجعیت هشت سال دفاع مقدس را امام راحل و فرماندهی بی‌نظیر آن قهرمان زمان اعلام کرد و گفت: امام راحل ابر مرد تاریخ که پرچمدار توحید و ابراهیم زمان است همچون دریایی وسیع، زلال و پاک توانست قدرت ایمان و باور و اعتقاد ملت ایران و جوانان این مرز و بوم را به حرکت درآورده تا در برابر دشمنان بایستند.

محمدی اصل افزود: در اوج دوران دفاع مقدس ما شاهد وحدت و انسجام ملی برای رسیدن به نقطه پیروزی بودیم که همین عناصر امروز در شکست دشمن در سنگر جنگ ترکیبی ضروری و بسیار مهم و اثرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: فرزندان این مرز و بوم در اوج عقلانیت، اتحاد و همسویی توانستند بر رژیم بعث غلبه کرده و توانمندی خود را نشان دهند که قطعا تحقق شعار «ما می‌توانیم» در هشت سال جنگ تحمیلی نمودی واقعی داشته است.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اضافه کرد: ما جنگ نامتقارن و نامساوی را در هشت سال جنگ تحمیلی تجربه کردیم و در این دفاع ارزشمند ۴۷ کشور غربی پشتیبان صدام بودند در حالی که رزمندگان اسلام با دست خالی، اما تکیه بر ایمان و اعتقادات توانستند پیروز میدان شده و اجازه تکه تکه شدن این سرزمین را ندهند.

محمدی اصل هدف و آرمان دشمن را بر هم زدن نظام انقلاب اسلامی توصیف کرد و ادامه داد: نه تنها در هشت سال دفاع مقدس، بلکه امروز بعد از گذشت چهار دهه ملت ایران با امیدواری در حال رسیدن به قله‌های رفیع عزت و افتخارات هستند و قطعا این پیروزی‌ها ادامه خواهد داشت.

وی تدارک صد‌ها عنوان برنامه را در گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سطح استان یادآور شد و بیان کرد: از فردا نمایشگاه رزمی، فرهنگی با محوریت عملیات مسلم‌بن عقیل در منطقه شورابیل راه‌اندازی خواهد شد.

محمدی اصل به برگزاری باشکوه کنگره سه هزار و ۴۰۰ شهید استان با حضور اقشار مختلف مردم اشاره کرد و گفت: همه این افتخارات دشمنان را ناامید و دوستان انقلاب را امیدوار کرده و انتظار می‌رود در سنگر دفاع از این کشور همچنان با بصیرت عمل کنیم تا بیگانگان نتوانند بر هویت اسلامی ما غلبه کنند.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به جنگ سخت و دشوار ترکیبی و شناختی دشمن در مقطع کنونی اشاره کرد و افزود: این جنگ پیچیده‌تر از جنگ هشت ساله بوده و در این رویارویی نیز باید از تمام توان معنوی و مادی خود استفاده کنیم تا با زمین‌گیر شدن دشمن بتوانیم اهداف متعالی را پیگیری کنیم.

وی یادآور شد: ناامیدی دشمن در این سنگر قطعی است و ضروری است جوانان و نوجوانان ما به دور از هیجانات فضای مجازی با منطقی برگرفته از عقلانیت و دین باوری سعی کنند تا واقعیت‌ها را درک و حقیقت را دریابند.

به گزارش تسنیم، در این مراسم نیرو‌های مسلح و یگان‌های نمونه حاضر در میدان از برابر جایگاه رژه رفته و با تجهیزات و ادوات جنگی قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را در برابر یاوه‌گویی‌های دشمنان به نمایش گذاشتند.

در بدو ورود مسئولان به میدان نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار و فرماندهان نظامی و انتظامی به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.
منبع/تسنیم

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار