مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر استان اردبیل یکی از سازمان‌هایی است که در تمامی عرصه‌ها در خط مقدم و ردیف اول امدادرسانی قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۱۲۵۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵ 11 September 2023

به گزارش تابناک اردبیل و به نقل از مهر، مهدی خدمتی ظهر دوشنبه در مراسم برگزاری مانور مدیریت بحران که در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر استان اردبیل و با حضور دستگاه‌های عضو مدیریت بحران برگزار شد، اظهار کرد: قرار است با سناریوی از پیش تعیین شده که توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل طراحی می‌شود در راستای آمادگی برای یک مانور بزرگ منطقه‌ای در مقابله با بحران‌ها با همکاری دستگاه‌های متولی مدیریت بحران اردبیل و استان‌های معین در آینده نزدیک در استان اردبیل برگزار شود.

وی تصریح کرد: در وضعیت‌های بحرانی مانند سیل، زلزله و… خدمات‌دهی در ساعات اولیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به طوری که اگر در لحظات اولیه کمک‌رسانی انجام نشود، نارضایتی مردم را به همراه خواهد داشت و جمعیت هلال احمر بی‌شک جز اولین ارگان‌هایی است که در ساعات اولیه در کنار مردم به شکل پررنگ بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر استان اردبیل بی‌شک یکی از سازمان‌هایی است که در تمامی عرصه‌ها در ردیف اول بحران قرار گرفته و بیشتر از وظایف قانونی خود به مردم امدادرسانی کرده و ما قدردان خدمات این جمعیت هستیم.

برگزاری مانور مدیریت بحران آمادگی دستگاه‌ها در مقابله با بحران را محک می‌زند

به گزارش خبرنگار مهر در این مراسم مدیرکل جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز افزود: انسجام بین دستگاهی را می‌توان با برنامه‌ریزی درست در دستگاه‌های متولی بحران ایجاد کرد تا در ساعات اولیه وقوع بحران زمان طلایی کمک‌رسانی را از دست ندهیم.

حمید قویدل در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: این مانور که به دنبال برنامه‌ریزی برای اجرای آن در استان هستیم، می‌تواند عملکرد ما و دیگر دستگاه‌های متولی را در مقابله با بحران محک بزند.

وی ایجاد اردوگاه در شرایط بحران و حوادث را به شهرسازی تشبیه کرد و ادامه داد: باید تمامی ارگان‌های یک اردوگاه در جای درست تعبیه شود تا در بحث حوادث دچار چالش‌های غیرقابل پیش‌بینی و ترافیک نشویم و در ساعات طلایی بتوانیم امدادرسانی را به نحوه احسن انجام دهیم.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار