روایتگری صحیح وتبیین واقعیت‌ها از الزامات فضای رسانه امروز است

دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل گفت: روایتگری صحیح، تبیین واقعیت‌ها و عدم پنهان کاری از الزامات فضای رسانه امروز برای جلوگیری از وقوع آشوب‌ها است.
کد خبر: ۱۱۲۵۶۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۰ 10 September 2023

به گزارش تابناک اردبیل و به نقل از مهر، جلال آفاقی بعدازظهر یکشنبه در دومین همایش رسانه، چالش‌ها و فرصت‌ها اظهار کرد: روایتگری صحیح، تبیین واقعیت‌ها و عدم پنهان کاری از الزامات فضای رسانه امروز برای جلوگیری از آشوب‌ها است که اگر به این اصول عمل نشود، جوانان ما به رسانه‌های معاند و خارجی سوق خواهند یافت.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد آشوب‌های سال گذشته در فضای مجازی رقم خورد، افزود: باید با فردی که تعهد ایمانی و اعتقادی ندارد و هزاران نفر را در فضای مجازی با خود همراه کرده است، برخورد شود و نظارت بر فضای مجازی به معنای واقعی در دستور کار باشد.

دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل بیان کرد: خبرنگاران باید با ارائه درخواست‌های خود به صورت منصفانه و کارشناسانه، امیدآفرینی را در دستور کار خود قرار دهند و از انتشار اخباری که اذهان عمومی را نسبت به نظام و دولت بدبین کند، پرهیز کنند چراکه در این راستا طبق مقررات و برابر قانون، با خاطیان و متخلفان حوزه رسانه و فضای مجازی برخورد خواهد شد.

آفاقی با بیان اینکه دشمن از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با راه اندازی تروریسم اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای درصدد ضربه زدن به جمهوری اسلامی بوده است، افزود: دشمن در حوزه تروریسم فرهنگی به حیازدایی، عفت زدایی و تغییر سبک زندگی مردم دست می‌زند تا به بنیان خانواده‌ها آسیب بزند و افزایش پرونده‌های اختلافات خانوادگی گواه اقدامات دشمنان است.

وی با تبیین عملکرد دادستانی اردبیل طی سه ماه اخیر گفت: راه اندازی گشت سایبری، تقویت معاونت فضای مجازی در دادستانی، تشکیل کارگاه آسیب‌شناسی و ارتقای کارکرد رسانه‌ها در پیشگیری از وقوع جرم و توسعه و تحکیم روابط با خبرنگاران و اصحاب رسانه از جمله اقدامات دادستانی اردبیل در این مدت بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار