نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ملت بابصیرت ایران در این ۴۴ سال به معنای واقعی از پشت پرده خیرخواهی عوام فریبانه غرب آگاه و مطلع هستند.
کد خبر: ۱۱۲۵۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۱ 08 September 2023

به گزارش تابناک اردبیل و به نقل از مهر، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با اشاره به شیطنت‌های گسترده این روز‌های رسانه‌های معاند علیه امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این روز‌ها حدود ۲۰۰ کانال خارجی و هزاران سایت اینترنتی و همه کشور‌های اروپایی، آمریکا و کانادا برای ملت ما خیرخواه شده‌اند و همه یک دست و با تمام توان و با کارشناسان زبده ملت ما را دعوت می‌کنند که امنیت کشور خود را به هم بریزید من نه از آن‌ها بلکه از ملت بزرگ ایران چند سوال دارم اول اینکه آیا در سابقه کشور‌هایی که این کانال‌ها را حمایت مالی می‌کنند یک نقطه حمایت و خیرخواهی برای ملت ایران می‌بینید؟ تا خیرخواهی امروز را از آن‌ها قبول کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سوال دوم من این است که به هم ریختن امنیت ایران چه نفعی برای آن‌ها دارد که اینگونه با حرص و ولع آن را دنبال می‌کنند؟

امام جمعه اردبیل بیان کرد: آن‌ها با یک دخالت نظامی به راحتی مشکل را می‌توانند حل کنند، ولی تماشا می‌کنند دیروز آمریکا تصویب کرد که به نیجر که اخیراً انقلاب شده و حکومت طرفدار آمریکا و غرب سرنگون شده نیرو وارد می‌کند چرا در سودان این کار را نمی‌کند؟ چون در سودان هر دو طرف غرب‌گرا هستند.

عاملی گفت: این هفته پلیس اسرائیل پنج زن و دختر و فلسطینی را عریان کرده و سگ‌های پلیس را برای گاز گرفتن بدن عریان آن‌ها به جان آن‌ها انداخت و از آن‌ها فیلمبرداری کرد با این تعرض به ناموس فلسطینی‌ها کل فلسطین یکپارچه در ماتم، غیض، غضب و آتش است.

جنایات اسرائیل در فلسطین عصبانیت جامعه جهانی را برانگیخت

امام جمعه اردبیل در توضیح این جنایت بی شرمانه رژیم صهیونیستی در فلسطین بیان کرد: اسرائیل وارد منزل یک فلسطینی می‌شود زن خانه و دختر جوان او و سه عروس او را عریان می‌کنند سپس سگ‌های پلیس را وادار می‌کنند که بدن عریان آن‌ها را گاز بگیرد سپس از این حالت شنیع فیلمبرداری می‌کنند آنگاه تمام جواهر و پول نقد خانه را می‌دزدند آیا جرمی مانده که اسرائیل مرتکب آن نشده باشد؟ نهاد‌های بین المللی که ادعای دفاع از حقوق زن را دارند چرا اینجا حرفی نمی‌زنند؟ چرا به محض وقوع این جنایت بلینکن با نتانیاهو تماس گرفت و حمایت خود را از اسرائیل مورد تاکید قرار داد.

عاملی تصریح کرد: من از ملت بزرگ ایران می‌پرسم اگر ایران با خانم‌ها این جنایت را انجام می‌داد آیا ۲۰۰ کانال معاند و کشور‌های اروپایی و آمریکا ساکت می‌نشینند یا طوفان به پا می‌کنند؟ آیا زن‌های فلسطینی انسان نیستند یا مردان فلسطینی مرد نیستند؟ از اینجا معلوم می‌شود شعار "زن زندگی آزادی" از طرف کانال‌های معاند و کشور‌های مخالف به هیچ وجه برای احیا حقوق زن نیست بلکه یک شعار کاملاً سیاسی است.

خطیب جمعه اردبیل ادامه داد: مسلمان‌ها شدیدترین تعصب و حساسیت را نسبت به ناموس خودشان دارند و لذا فلسطین به آتشفشان فورانی تبدیل شده و هر لحظه ممکن است فاجعه مصیبت باری درست شود.

غربی‌ها دنبال منافع خود هستند

عاملی اظهار کرد: دولت‌ها و نهاد‌هایی که به حقوق زن حساس هستند و تمام توان خود را روی زن ایرانی متمرکز کرده‌اند. آیا اسرائیل از عقوبت تمام جرم‌ها معاف است؟ تبعیض در قانون مساوی با نفی قانون است از این سکوت معلوم می‌شود که آن‌ها از حقوق زن به عنوان زن دفاع نمی‌کنند بلکه دنبال منافع خود هستند که امنیت کشور ما را بهم بریزند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نمونه دیگر اینکه دولت آمریکا تصویب کرده که پلیس آمریکا به صرف سوءظن می‌تواند هرکس را بکشد و دولت آمریکا به صرف سوءظن می‌تواند به هر کشوری حمله کند در نتیجه این قانون پلیس آمریکا سالانه حدود ۷۰۰ نفر را بدون قانون و بدون محاکمه می‌کشد حال می‌پرسیم این کانال‌ها که خیرخواه ملت ما شده اند و به نام حقوق بشر یقه پاره می‌کنند چرا در برابر این جنایت بزرگ آمریکا یک کلمه حرف نمی‌زنند؟ پس اشک چشم آن‌ها برای ملت ما کاملاً سیاسی است.

عاملی خاطرنشان کرد: چند کشور هم پیمان آمریکا هزاران انسان بی‌گناه را در بدترین وضع در زندان‌ها و سیاه چال‌ها حبس کرده و شکنجه می‌کند و یک دیکتاتوری تمام عیار درست کرده اند و ذره‌ای خبر از دموکراسی نیست، اما چون کشور خود را تمام عیار در اختیار اسرائیل گذاشته‌اند آنجا نه آمریکا نه اروپا و نه دویست کانال به ظاهر دلسوز حقوق بشر هیچ حرفی نمی‌زنند پس تمرکز آن‌ها روی ایران کاملاً سیاسی و به خاطر منافع خودشان است نه ملت ایران.

وی اضافه کرد: نمونه دیگر اینکه روزی نیست که اهل دنیا خبر کشتار از فلسطین نشنوند هر روز جوانی، طفلی و انسان بی‌گناهی کشته می‌شود چطور شده که کشور‌های حامی کانال‌های ضد ایران به آن‌ها خیرخواهی نمی‌کنند، ولی برای خود لازم می‌بینند که برای ملت ما خیرخواهی کنند و اشک تمساح بریزند و مثل شیطان که به حضرت آدم و حوا قسم خورد.

عاملی گفت: برای این کانال‌ها میلیارد‌ها دلار خرج می‌شود پول همه را اسرائیل، اروپا و آمریکا تأمین می‌کند اگر این پول برای گرسنه‌های آفریقا داده می‌شد یک نفر گرسنه نمی‌ماند هزینه این کانال‌ها آن قدر بالاست که من خودم نمی‌توانم دو ساعت در ترک ست کانالی را اجاره کنم من از ملت بزرگ و فهیم و بصیر ایران می‌پرسم چطور شده که این کشور‌ها میلیارد‌ها دلار به نفع ملت ایران در کانال‌ها صرف می‌کنند یعنی چطور دو آتشه عاشق چشم و ابروی ملت ما شده‌اند قطعاً اگر نفعی نباشد خرجی نخواهد بود.

وی خطاب به کانال‌هایی که از آمریکا پخش می‌شوند، بیان کرد: وقتی وزیر خارجه اسبق آمریکا شورای حقوق بشر سازمان ملل را به فاضلاب توالت تشبیه می‌کند و وقتی کاندولیزا رایس می‌گوید مشروعیت دولت‌ها با رأی صندوق نیست بلکه با سو گیری بین المللی است و وقتی دولت آمریکا قاضی دادگاه بین المللی لاهه را تحریم می‌کند و وقتی وزیر دفاع اسبق آمریکا می‌گوید دنیا به منزله قطاری است که مسیر آن را ما مشخص می‌کنیم شما به هیچ وجه حق ندارید کلمه حقوق بشر را به زبان بیاورید و برای ملت ما خیرخواهی کنید.

پرچم ۲۰۰ کانال غرب همان پرچم جنایت غرب است

امام جمعه اردبیل گفت: من می‌گویم این پرچمی که الان این ۲۰۰ کانال برداشته و برای ملت ما خیرخواه شده‌اند همان پرچمی است که کودتای ۲۸ مرداد را به راه انداخت و ملت ما را چندین دهه بسیار حساس به خاک سیاه نشاند همان پرچمی است که هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کرد و ۲۲۰ هزار جوان فرهیخته یعنی ۲۲۰ نسل فاخر را را از ما گرفت همان پرچمی است که ۴۰ سال ما را در محاصره اقتصادی گذاشته است همان پرچم پمپئو است که گفت ملت ایران را آنقدر گرسنه نگاه می‌داریم تا در برابر ما رکوع کند.

عاملی با اشاره به جنایات رژیم منحوس سابق در هفدهم شهریور ۱۳۵۷ گفت: امروز ۱۷ شهریور است در سال ۱۳۵۷ رژیم سفاک به دستور آمریکا تصمیم گرفت در میدان ژاله تهران حمام خون راه بیندازد تا مردم بترسند و غائله انقلاب تمام شود جمعی از سربازان اسرائیل نیز در میدان حاضر شدند در نتیجه جمعیت عظیمی با رگبار درو شدند پرچم امروز که ملت ما را به بهم ریختن امنیت کشور دعوت می‌کند دقیقاً همان پرچم است که میدان ژاله را به کشتارگاه بزرگ ملت ما تبدیل کرد پرچم همان پرچم و صاحب پرچم همان صاحب است، اما لباس و شکل عوض کرده است

وی افزود: آن‌ها با جنگ و با محاصره اقتصادی و دارویی و محاصره تکنولوژی نتوانستند به کشور ما و ملت ما و زیرساخت‌های ما دست پیدا کنند حالا با حقه و دلسوزی و خیرخواهی آمده‌اند یعنی درصدد تحمیق ملت ما هستند و تا حال ده‌ها بار دست به تحمیق ملت ما زده اند، ولی آخر سر معلوم شده که حماقت زیربنای تصمیمات آنهاست یعنی ملت ما را هنوز هم نشناخته‌اند.

دولت به کشاورزان خسارت دیده وام کم بهره پرداخت کند

امام جمعه اردبیل با اشاره به خسارت‌های سیل اخیر در شهرستان مشگین شهر گفت: در سیل اخیر در منطقه مشگین شهر در بخش مرکزی، قصابه و مرادلو سیل خسارت بزرگی به برنج کاران و باغداران زده است.

عاملی اظهار کرد: با توجه به اینکه برنج جزو محصولات استراتژیک نیست و کشت آن در مناطق کم آب ممنوع است به همین دلیل مشمول صندوق بیمه کشاورزی نمی‌شود، اما مسئله مهم این است که این کشاورزان روی این محصول حساب باز کرده اند قرض دارند نیاز‌های ضروری دارند و جزو افراد متمول دارای پس‌انداز هم نیستند و حالا در زندگی کاملاً مستاصل شده‌اند و قطعاً شرمنده اهل و عیال هستند.

وی ادامه داد: من از دولت می‌خواهم حالا که دادن بیمه قانوناً ممکن نیست با تسهیلات ارزان قیمت حتماً دست این هم وطنان را بگیرند و نگذارند آن‌ها از دایره تولید خارج شوند مخصوصاً با اشتراط کشت محصولات استراتژیک در سال‌های آینده مثل سویا، ذرت، گندم و جو یک فرصت بزرگی برای امنیت غذایی کشور درست می‌شود قرار است در این خصوص با مسئولین اصلی کشور مکاتبه نیز انجام دهیم.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار