معاون استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل از تائید صلاحیت ۳۷۱ داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی هیات‌های اجرایی این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۳۷۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۴ 11 November 2023

به گزارش تابناک اردبیل، رضا قاسمیان با اشاره به پایان روند بررسی صلاحیت داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط هیئت‌های اجرایی استان اردبیل گفت: نتایج بررسی صلاحیت‌ها در سامانه مربوطه بارگذاری شده و به داوطلبان نیز ابلاغ گردیده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل افزود: پرونده ۴۷۸ نفر داوطلب حوزه‌های انتخابیه استان اردبیل در هیئت‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت و ۳۷۱ نفر در این مرحله تایید صلاحیت شدند.

وی ادامه داد: ۳۸ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی عدم تایید، ۵۹ نفر عدم احراز و ۱۰ نفر نیز انصرافی ثبت شده است.

قاسمیان با بیان اینکه در این مرحله هشت درصد از داوطلبان حوزه‌های انتخابیه کل استان رد صلاحیت شده اند، گفت: این نتایج به استناد گزارشات و مستندات واصله از مراجع پنجگانه بوده و موارد عدم احراز نیز عمدتا" بدلیل نواقص در مدارک و مستندات از جمله گواهی سوابق اجرایی، قضایی، آموزشی و... بوده است.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل اضافه کرد: داوطلبانی که نسبت به نتایج بررسی‌های هیئت‌های اجرایی اعتراض دارند، به مدت چهار روز از تاریخ ۲۱ آبان فرصت دارند با مراجعه به نشانی الکترونیکی keshvar.moi.ir با دسترسی به میز خدمت شورای نگهبان اعتراض خود را بصورت مستدل ثبت نمایند.

قاسمیان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات هیئت‌های اجرایی در حوزه‌های انتخابیه استان، پیرامون سوال مطرح شده در خصوص رای‌گیری مجدد توسط هیئت اجرایی شهرستان پارس‌آباد گفت: هیچ منع قانونی برای بررسی‌های مجدد و ویرایش نتایج توسط هیئت اجرایی وجود ندارد و هیئت اجرایی شهرستان پارس‌آباد همانند سایر حوزه‌های انتخابیه در سراسر کشور اقدام به بررسی مجدد صلاحیت داوطلبان کرده و این تصمیم پس از استماع توضیحات و ارائه طریق وبیناری معاون سیاسی وزیر کشور صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

برچسب ها: اردبیل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار