یک نماینده مجلس:
لایحه تاسیس مناطق آزاد تجاری رد شد

به گزارش تابناک اردبیل، علی اکبر کریمی در گفتگو با مهر در خصوص جلسه امروز کمیسیون اقتصادی گفت: در جلسه امروز کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه مورد بررسی قرار گرفت اما رای گیری انجام نشد زیرا کمیسیون دارای نصاب اعضا برای رای گیری نبود.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز جلسه ای با آقایان مصباحی مقدم و دانش جعفری دو نفر از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری و مناطق ویژه اقتصادی داشتیم. این لایحه در صحن مجلس تصویب و به شورای نگهبان ارسال شده بود.

عضو کمیسیون اقتصاد اظهارداشت: شورای نگهبان نظریه ای را از سوی کمیسیون نظارت مجمع تشخیص به کمیسیون اقتصادی ارائه داده است که بر اساس این نظریه مجمع تشخیص مفاد لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد و ویژه تجاری را مغایر سیاست های کلی نظام اعلام کرده است. در راستای ایجاد همکاری این جلسه برگزار شد.

به گزارش تابناک اردبیل، باید منتظر ماند و دید که شورای نگهبان قانون اساسی نهایتاً چه تصمیم رسمی و قانونی درباره این مصوبه خواهد داشت، چه این که در صورت رد مصوبه در شورای نگهبان و اصرار مجلس بر مصوبه خود، این امکان وجود دارد که در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم جدیدی اتخاذ شود. 

انتهای پیام/