فیضی: نمایندگان استان موافق واگذاری هستند
تائید خبر «تابناک»و پایان تراژیک کشت و صنعت مغان

به گزارش تابناک اردبیل، محمد فیضی نماینده اردبیل و عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری دولتی ایرنا گفت: واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان قانونی است چرا که هیچ نهادی تاکنون نتوانست جلوی این واگذاری را بگیرد.

تابناک اردبیل پیش از این اعلام کرده بود که معامله کشت و صنعت مغان نهایی و قطعی شده و مردم به وعده های سرخرمن مسئولان عالی و نمایندگان استان که مدعی مخالفت با این معامله هستند، دلخوش نکنند!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهارداشت: سازمان خصوصی ‌سازی تا اهلیت مالی و فنی را در واگذاری‌ها تایید نکند نظر نهایی خود را اعلام نمی‌ کند و اگر این واگذاری نهایی شده حتماً اهلیت مالی و فنی آن احراز شده است.

نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشت و صنعت مغان یکی از شرکت های تولیدی منحصر بفرد و توانمند کشور است، افزود: واگذاری این شرکت به بخش خصوصی نیازمند بررسی دقیق است.

فیضی افزود: بر اساس اصل 44 قانون اساسی شرکت های دولتی و موسسات عمومی می توانند به بخش خصوصی واگذار شوند و شرکت کشت وصنعت مغان هم از این قاعده مستثنی نیست.

وی ساماندهی و تقویت مدیریت شر کت کشت و صنعت مغان را ضروری خواند و افزود: تنها راهکار تقویت این شرکت واگذاری به بخش خصوصی نیست بلکه می توان برای تقویت و توسعه این شرکت مدیریت آن را نیز تقویت کرد.

به گزارش تابناک اردبیل، سازمان خصوصی سازی به نمایندگی از دولت، معامله کشت و صنعت مغان را به عنوان بزرگترین واگذاری سال 97 جزو افتخارات دولت تدبیر و امید اعلام کرده است.

http://www.tabnakardebil.ir/files/fa/news/1397/7/11/414804_796.jpg

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، دو هزار و 600 هکتار باغات مدرن میوه ، مجتمع بزرگ دامپروری ، کارخانه های قند ، لبنیات ، فرآوری میوه و چندین واحد تولیدی دیگر، از شرکت های منحصر بفرد کشور محسوب می شود.
این شرکت در شهرستان پارس آباد مغان در شمال استان اردبیل واقع است.

انتهای پیام