4 نماینده‌ای که به حذف نمین از منطقه آزاد رای دادند
آیا منطقه آزاد آغاز شکاف مجمع نمایندگان استان خواهد بود

 به گزارش تابناک اردبیل، رضا کریمی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد نمایندگان شهرستانهای استان در مخالفت با الحاق نمین به منطقه آزاد تجاری اردبیل نامه ای نوشته بودند گفت :بلی ! آقای میرزاده  بعنوان رئیس مجمع نمایندگان استان تنظیم کننده نامه بود که آقایان ملکی ،خالقی و پورحسین هم آن را امضا کرده اند که مدارک در کمیسیون اقتصادی مجلس موجود است.

وی افزود :در جلسه کار گروه آقایمیرزاده آخر جلسه حاضر شد و اعلام کرد که مجمع مخالف الحاق نمین است ودر جلسه کمیسیون هم هر چهار نفر آقایان حضور یافتند ومتکوب پخش کردند که نمین زیرساخت ندارد و توپوگرافی منطقه جواب نمی دهد و در لایحه دولت وجود ندارد.

کریمی افزود: نماینده مشگین شهر هم گفت اگر نمین الحاق شود مشگین هم باید اضافه شود و نماینده خلخال هم گفت اگر نمین الحاق شود خلخال هم باید اضافه شود!وگرنه ما مخالفیم!

نماینده اردبیل افزود :جالب اینکه آقایان با نفر به نفر اعضای کمیسیون لابی کردند و مخالفت خود را اعلام داشتند.

کریمی گفت :درست است نمین در لایحه دولت نبود ولی ما دنبال اصلاحیه بودیم.چون فرصتی ایجاد شده برای اردبیل تا کل مردم استان از آن بهره مند شوند.

وی گفت : نمین یعنی همه استان چون نمین به رضی، کوثر ،سرعین و مرکز استان نزدیک است و همه زیر ساختهای لازم را دارد ولی در گرمی چنین زیر ساختهایی فعلا وجود ندارد.

به گزارش تابناک اردبیل باید منتظر ماند و دید که 4 نماینده مشگین‌شهر،خلخال، گرمی و پارساباد مغان به اظهارات رضا کریمی چه واکنشی نشان خواهند داد!

به نظر می‌رسد اتفاقات جلسه دیروز کمیسیون اقتصادی مجلس و حذف مشگین‌شهر و نمین از نقشه منطقه آزاد و حواشی مربوط به آن آغازگر تنش و شکاف میان 7 نماینده استان باشد، امری که از شروع دوره جدید مجلس تاکنون بیسابقه بوده و دوره حاضر از جمله دوران کم نظیر در همراهی و هماهنگی مجمع نمانیدگان استان بحساب می آید. 

انتهای پیام