قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: طی پنج روز، با کشف ۱۳ مزرعه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال، ۱۰۷ ماینر غیرمجاز دیگر در سطح تهران بزرگ، جمع آوری شد.
کد خبر: ۹۷۷۳۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴ 11 July 2021

به گزارش «تابناک تهران» به نقل ازشرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ "کامبیز ناظریان" روز یکشنبه در حاشیه نشست کمیته مقابله با مزارع و مراکز استخراج غیرقانونی رمز ارز، با بیان این که از ابتدای سال جاری، بیش از ۲۴۰ مزرعه غیرمجاز استخراج رمز ارز با یک هزار و ۱۴۷ دستگاه ماینر در سطح تهران بزرگ، کشف و جمع آوری شده است از کشف ۱۳ مزرعه غیر مجاز دیگر که در زمینه استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال فعال بودند در محدوده پایتخت خبر داد.

وی افزود: با هوشیاری بازرسان مناطق و کارشناسان حراست و همراهی عوامل قضایی و انتظامی، طی ۵ روز، ۱۰۷ ماینر غیرمجاز دیگر، توسط شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، کشف و جمع آوری شد.

این مقام گفت: از این تعداد، ۷۸ ماینر در واحدهای مسکونی و ۲۹ ماینر در مراکز تجاری، نصب بودند که ضمن جمع آوری، وصول مبالغ ریالی خسارات وارد به شبکه برق طبق قوانین جاری وزارت نیرو در دستور کار قرار گرفته است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد: دستگاه های استخراج ارز دیجیتال، تجهیزاتی پرمصرف بوده و بار زیادی را به شبکه برق کشور وارد می کند.

وی افزود: تمام فعالان این حوزه موظف به اخذ مجوزهای قانونی و پرداخت هزینه های برق مصرفی با نرخ مصوب ویژه هستند و در عین حال، هم اکنون فعالیت تمامی مزارع دارای مجوز نیز به منظور کاهش بار شبکه، در تمامی نقاط کشور، متوقف شده است.

این مقام گفت: در راستای تامین برق هموطنان، تمامی بازرسان مناطق ۲۲ گانه برق در تهران و همچنین کارشناسان دفاتر حراست و امور محرمانه این شرکت به شکل جدی در حال رصد فعالیت و برخورد با مزارع غیرقانونی بوده و کوچک ترین اغماضی در برخورد با متخلفان صورت نخواهد گرفت.

وی ضمن قدردانی از دادستانی تهران و نیروی انتظامی تهران بزرگ در برخورد قانونی با مزارع رمز ارز، تاکید کرد علاوه بر جمع آوری ماینرهای غیرمجاز، متخلفان ملزم به جبران خسارات ریالی وارد به شبکه توزیع برق هستند.اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین