سرپرست تیم جراحی عروق استان اردبیل گفت: یک بیماری کمتر شناخته شده با انجام یک عمل جراحی خاص و نادر در اردبیل درمان شد.
کد خبر: ۹۷۴۳۶۰
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲ 28 June 2021

 

به گزارش تابناک اردبیل به نقل از خبرگزاری فارس، امیراحمد عرب‌زاده در این خصوص اظهار کرد: یک خانم ۳۶ ساله اهل اردبیل در حدود ۴ سال گذشته با علایمی همچون خون در ادرار و دردهای بسیار شدید، به پزشکان متخصص پایتخت، استان اردبیل و دیگر استان‌ها مراجعه داشته ولی هیچ یک از پزشکان علت علایم و در نهایت نوع بیماری را تشخیص نداده بودند.

وی افزود: طی روزهای گذشته این بیمار ویزیت و آزمایش‌های مختلفی انجام شد که یک بیماری نادری به نام «سندروم فندق‌شکن» تشخیص داده شد و برای درمان آن یک عمل جراحی نادر در سطح شمال‌غرب برای اولین بار انجام شد که البته در سطح کشور هم این یک عمل نادر و بسیار سختی تلقی می‌شود.

سرپرست تیم جراحی عروق استان اردبیل تصریح کرد: این بیماری نادر به دلیل فشرده‌سازی رگ‌های کلیه چپ توسط رگ‌های خونی ایجاد می‌شود و تنها راه درمان این بیماری نادر عمل جراحی کلیه است و خوشبختانه این عمل جراحی نادر و سخت با موفقیت کامل در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل انجام شد.

عرب‌زاده بیان داشت: این عمل جراحی به وسیله پزشکان و متخصصان اردبیلی در مدت زمان ۳ ساعت با موفقیت انجام شد.

انجام ۲۰ عمل جراحی موفق آنوریسم در اردبیل

وی گفت: در حال حاضر به غیر از این بیمار، بیماری با علایم آنوریسم یا گشادی عروق در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل بستری شده و تحت عمل جراحی موفق قرار گرفت که بیستمین عمل جراحی موفق آنوریسم اردبیل از زمان راه‌اندازی اتاق عمل بخش عروق در اردبیل طی یک سال اخیر است و این ۲۰ عمل جراحی موفق آنوریسم یک آمار و رکورد کشوری محسوب می‌شود.

سرپرست تیم جراحی عروق استان اردبیل اظهار کرد: هر ماه در اردبیل حدودا ۵۰ عمل جراحی عروق صورت می‌گیرد که کلیه عمل‌ها موفقیت‌آمیز بوده و در این بین ۱۰ الی ۱۵ عمل، بسیار سخت محسوب می‌شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین