مدیر کل استاندارد اردبیل خبر داد:
مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: طرح نظارت اداره کل استاندارد ویژه ایام نوروز در استان اردبیل اجرا می شود.
کد خبر: ۹۴۶۵۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵ 07 March 2021

 

 هاشم علایی با اشاره به نظارت ویژه بر بازار در ایام نوروز عنوان کرد: در راستای صیانت از حقوق شهروندان، طرح نظارتی ویژه ایام نوروز با اولویت مراکز بر عرضه مواد غذایی، بهداشتی، شوینده‌ها، قطعات خودرو، ترازوهای مورد استفاده در میادین میوه و تره‌بار در استان اردبیل اجرا می‌شود.

وی گفت: با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و عرضه کالا در سطح وسیع و امکان سوء استفاده برخی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان کالا، لزوم تشدید نظارت بر بازار و همچنین کنترل نازل های سوخت مایع شامل بنزین و گازوئیل در جایگاه‌های عرضه در قالب طرح نوروزی انجام می‌شود.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل ادامه داد: طرح نظارتی نوروز از پانزدهم اسفند تا 15 فروردین و با همکاری سایر ارگان ها از جمله کارشناسان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل تعزیرات حکومتی استان همزمان با سراسر کشور در دستور کار اداره کل استاندارد استان قرار گرفته است.

وی افزود: در راستای برون سپاری بخشی از فعالیت های دولت به بخش خصوصی، شرکت های بازرسی تائید صلاحیت شده این اداره کل نیز در این بازرسی ها حضور فعال دارند.

علایی یادآور شد: کیفیت کالاهای عرضه شده در بازار در ایام نوروز به دقت رصد شده و چنانچه کالاهای موجود در سطح عرضه استان مغایر با استاندارد باشد، اقدامات حقوقی لازم با تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان این نوع کالاها انجام می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل افزود: تولید، تمرکز، ‌توزیع و فروش کالاهای مشمول اجرای اجباری استاندارد با کیفیت پائین‌تر از استاندارد یا بدون علامت استاندارد ایران جرم محسوب شده و مطابق قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی گفت: محصولات تولید داخل مشمول مقررات استاندارد اجباری، ملزم به درج کد 10 رقمی منحصر به فرد در زیر نشان استاندارد روی بسته‌بندی کالا هستند که شهروندان می‌توانند با ارسال این کد به سامانه پیامکی 10001517، اطلاعاتی شامل نام واحد تولیدی، نام محصول، وضعیت پروانه کاربرد علامت استاندارد و تاریخ انقضای آن را دریافت کنند.

علایی افزود: هم استانی ها می‌توانند در صورت مشاهده کالاهایی که پس از ارسال پیامک به سامانه 10001517 اعتبار آنها تأیید نشد یا فاقد علامت استاندارد هستند، این اداره کل را از طریق شماره تلفن گویای شبانه‌روزی 1517 در جریان قرار دهند تا با متخلفان مربوط برخورد قانونی شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار