مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از واریز هفت میلیارد ریال اعتبار سرانه دانش‌آموزی به حساب مدارس عشایری این استان خبرداد.
کد خبر: ۹۴۴۱۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷ 27 February 2021

 

احمد ناصری روز شنبه با بیان اینکه بیش از هشت هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز عشایری در استان اردبیل مشغول تحصیل هستند، افزود: این مبلغ به حساب ۲۸۷ مدرسه عشایری استان در دوره‌های مختلف ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوم، فنی حرفه‌ای و کار و دانش واریز شد.

وی این اقدام را گامی موثر برای اجرای اساسنامه مدارس عشایری دانست و اظهارکرد: طبق ماده ۱۵ اساسنامه مدارس عشایری، سرانه اعتباری این مدارس بصورت ویژه و حداقل به‌ میزان سه برابر مدارس عادی تعیین شده و در اولویت پرداخت قرار می‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با تاکید بر نقش مدارس عشایری برای فراهم کردن دسترسی عادلانه به فرصت‌های آموزشی و پرورشی، فعالیت‌های آموزشی مدیران و آموزگاران این مدارس را در شرایط شیوع ویروس کرونا، مطلوب و قابل تحسین ارزیابی کرد و افزود: در مدارس عشایری استان به جهت پراکندگی جغرافیایی و تعداد کم دانش‌آموزان در کنار آموزش مجازی (شبکه شاد)، آموزش به صورت حضوری نیز دایر بوده و برنامه‌های آموزشی و تربیتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال انجام است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار