استاندار اردبیل از تامین اعتبار و پرداخت ۱۹۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن اردبیل- میانه خبر داد.
کد خبر: ۹۳۲۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶ 14 January 2021

 

اکبر بهنامجو در بازدید از عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه اظهار داشت: راه آهن اردبیل امسال با اعتبار یک هزار و 200 میلیارد تومان بالاترین اعتباری است که امسال و در سال‌های اخیر به پروژه‌های راه و راه‌آهن کشور تخصیص داده شده و این نشان توجه دولت به این پروژه اساسی است.

وی اظهار کرد: بحمدالله سه پل بزرگ و اساسی راه آهن که دو پل آن به طول 600 متر و یک پل به ارتفاع 85 متر به عنوان بلندترین پل راه آهن کشور در حال اجرا بوده و پایه و عرشه آن به اتمام رسیده است و یکی از پل های 600 متری امسال و دیگری تا پایان اردیبهشت سال آینده آماده ریل گذاری می‌شود.

بهنامجو اظهار کرد: از 24 کیلومتر تونل در مسیر راه آهن یک کیلومتر باقی مانده که آن هم با جدیت جلو می رود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه روند عملیات اجرایی راه‌آهن اردبیل - میانه مطلوب است، گفت: تاکنون 42 کیلومتر از این پروژه ریل‌گذاری شده است و تلاش بر این است تا پایان سال میزان ریل‌گذاری به 100 کیلومتر برسد.

وی با اشاره به عملیات زیرسازی این پروژه بیان کرد: طبق جدول زمان‌بندی و اعلام گزارش پیمانکاران تاکنون زیرسازی این پروژه 84 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بهنامجو گفت: برغم شیوع ویروس کرونا تمام واحدهای تولیدی و کارگاه‌های عمرانی با رعایت پروتکل بهداشتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند ، طوری‌که در سایه این فعالیت‌ها خاکریزی 75 درصد ، خاکبرداری 94درصد،پل‌ها 63 درصد و تونل‌ها80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی ادامه داد: پروژه در حال حاضر مشکل مالی ندارد و دولت مصمم است بودجه مورد نیاز این پروژه را به صورت کامل تامین کند تا راه‌آهن در زمان مقرر تکمیل شود.

استاندار اردبیل افزود: فاز اول مطالعات اتصال راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد و نیز اتصال به خط ریلی آذربایجان و روسیه به اتمام رسیده و مطالعات فازهای بعدی نیز امسال تحقق می‌یابد.

استاندار اردبیل گفت: شرکت‌های بزرگ این استان آماده مشارکت در بازسازی منطقه قره باغ جمهوری آذربایجان با استفاده از فناوری روز هستند.

بهنامجو افزود: شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی بزرگ استان که با توانمندی و کارایی بالا در امر ساختمان سازی ،راهسازی و شهرسازی فعال هستند می‌توانند در بازسازی قره باغ مشارکت فعالی داشته باشند ضمن اینکه در این مشارکت هدف اصلی جمهوری اسلامی ارایه خدمات بهینه به کشور آذربایجان بعنوان یک کشور همسایه با اشتراکات دینی و فرهنگی می باشد.

وی اظهار کرد:این فرصت خوبی برای شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی ،صنعتی ،کشاورزی و گردشگری استان اردبیل است که باید از آن بصورت بهینه استفاده شود.

بهنامجو با بیان اینکه شرکت‌های ایرانی باید اطلاعات کافی در بازسازی قره‌باغ را داشته باشند افزود: این شرکت‌ها باید مطالعات لازم را در بازسازی قره باغ داشته باشند تا بتوانند بهترین خدمات را در جمهوری آذربایجان انجام دهند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: حضور شرکت‌های ایرانی در بازسازی قره‌باغ رفاقتی است نه رقابتی و باید تلاش شود با ایجاد کمیسیون‌های مشترک و ایجاد کمیته تخصصی خلا ها و نارسایی‌های موجود در بازسازی قره باغ شناسایی شود.

بهنام‌جو، اجرای موفق پروژه‌ها در بازسازی قره‌باغ توسط شرکت‌های ایرانی را موجب سرافرازی کشورمان دانست و گفت: به محض اعلام طرف آذری و معرفی طرح‌ها و نقشه راه بازسازی، تیم‌ها و شرکت‌های استان اردبیل برای بازسازی قره‌باغ اعزام خواهند شد.

وی همچنین خواستار تسریع در احداث شهرک صنعتی مرزی و بارانداز مرزی در شمال استان اردبیل شد و افزود: با تامین زمین مورد نیاز در آینده نزدیک ایران آماده احداث شهرک صنعتی مرزی و بارانداز در شمال استان خواهد بود و لازم است که طرف آذری نیز آمادگی خود را در این زمینه اعلام کند تا کارها با سرعت پیگیری شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار