رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۱۷ مبتلای جدید کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری و ۲۳ بیمار نیز با بهبودی نسبی مرخص شدند.
کد خبر: ۹۳۱۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲ 12 January 2021

 

شهرام حبیب‌زاده پیش‌ازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۱۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

وی افزود: از ۱۷ بیمار بستری شده جدید، ۱۳ نفر از اردبیل، ۲ نفر از پارس‌آباد و ۲ نفر از خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۲۳ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

۶۲بیمار بدحال تحت مراقبت ویژه هستند

حبیب‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۱۹۱ نفر است که از این تعداد ۶۲ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد، خلخال، گرمی، نمین و سرعین در وضعیت زرد (خطر متوسط) و شهرستان‌های بیله‌سوار، نیر، کوثر و اصلاندوز در وضعیت آبی (کم‌خطر) قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم تا همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را جدی گرفته و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار