رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۴۷۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند که حال عمومی ۷۸ بیمار وخیم گزارش شده است.
کد خبر: ۹۲۱۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲ 04 December 2020

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه با وجود اعمال و تداوم محدودیت‌های کرونایی در استان همچنان وضعیت شیوع کرونا در وضع قرمز و هشدار قرار دارد اظهار کرد: تعداد بالای بستری‌های روزانه در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها حکایت از عدم قطع زنجیره کرونا و یا کاهش میزان شیوع در استان اردبیل است و وضعیت نگران کننده ای پیش رو است.

وی افزود: متأسفانه بعد از اعمال محدودیت‌های کرونایی با پدیده شیوع بیماری کرونا در خانه‌ها مواجه هستیم و آمار بالای مبتلایان و فوتی‌های روزانه نیز نشأت گرفته از دور همی ها و برپایی مهمانی‌ها در منازل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: مردم بایستی با اطلاع رسانی‌ها و پروتکل‌های بهداشتی همراهی کامل داشته باشند چرا که عدم توجه آنان به پروتکل‌های بهداشتی زنجیره شیوع این بیماری را در استان گسترده‌تر خواهد کرد و متأسفانه شاهد فوت بسیاری از عزیزان مان خواهیم بود.

حبیب زاده ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌های داغدار استان اردبیل تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر از هم استانی‌ها جان خود را از دست داده اند و با ادامه این روند شاهد داغدار شدن بسیاری از خانواده‌های اردبیلی خواهیم بود.

وی ادامه داد: روند درمان ۶۱ بیمار کرونایی نیز به خوبی انجام گرفته و این بیماران با حال عمومی نسبی و مناسب از بیمارستان‌ها مرخص شدند اما نکته قابل توجه ادامه روند درمان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا بهبودی کامل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: هم اکنون شهرهای اردبیل، پارس آباد و مشگین شهر در وضعیت قرمز، گرمی، خلخال، بیله سوار در وضعیت نارنجی و شهرهای نمین، نیر، کوثر و سرعین در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

قرنطینه خانگی را جدی بگیرید

حبیب زاده با اشاره به اینکه متأسفانه شاهد تردد بیماران کرونایی در سطح شهر و تجمعات هستیم اضافه کرد: روند درمان این بیماران ۱۴ روز پیش بینی شده و باید طبق پروتکل‌های بهداشتی و مناسب در خانه قرنطینه شوند.

وی از خانواده‌هایی که بیمار مبتلا به کرونا دارند خواست ضمن رعایت پروتکل‌ها از سلامت سایر افراد خانواده اطمینان داشته و در صورت ابتلاء به قرنطینه خانگی بپردازند و در صورتی که حال عمومی وخیمی داشتند سریع‌تر به مراکز درمانی استان مراجعه کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار