رییس فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی گفت: اردبیل نامزد میزبانی مسابقات والیبال زیر ۱۹ سال جهان است.
کد خبر: ۹۰۹۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰ 14 October 2020

محمد رضا داورزنی ظهر امروز در مجمع انتخابات هیات والیبال استان اردبیل، اظهار کرد: کشور ایران به‌عنوان میزبان مسابقات والیبال زیر ۱۹ سال جهان انتخاب شده است که با توجه به میزبانی شایسته استان اردبیل در مسابقات گذشته، این استان یکی از استان‌های نامزد برای میزبانی این دوره از مسابقات است.

 

هیات‌ها بازوان پرتوان فدراسیون والیبال

وی افزود: در چند سال گذشته والیبال ایران پیشرفت خوبی داشته که این توسعه را مدیون فعالیت‌های هیات‌های والیبال شهرستان‌ها و مربیان پرتلاش والیبال در شهرستان‌ها و حتی روستاها هستیم.

رییس فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در فدراسیون والیبال به آن توجه ویژه‌ای می‌شود این است که چراغ والیبال در استان‌ها روشن شده و رونق بیشتری بگیرد.

وی با اشاره به حضور تیم والیبال اردبیل در لیگ دسته  یک کشور تصریح کرد: این تیم یک عامل انگیزش و تحرک بین نوجوانان و جوانان استان اردبیل خواهد بود که در این راستا باید استعدادیابی ویژه‌ای صورت گیرد تا با همت مسؤولان استانی علاوه بر تیم در لیگ دسته یک شاهد حضور تیمی از استان اردبیل در سوپر لیگ نیز باشیم.

 

داور زنی عنوان کرد:  استان اردبیل با دارا بودن زیرساخت‌های والیبالی و نیز آب و هوای مناسب
 در سال‌های گذشته توانست به‌طور شایسته‌ای میزبان چند دوره مسابقات آسیایی و نیز لیگ جهانی باشد که لازم است این فعالیت‌ها متوقف نشود چرا که پیشرفت والیبال استان را به‌دنبال خواهد داشت.

 

ایجاد رشته والیبال روی برف در اردبیل

وی با اشاره به برف‌گیر بودن استان اردبیل تصریح کرد: رشته والیبال روی برف رشته‌ای است که توسط فدراسیون جهانی مورد تاکید قرار گرفته و در سال ۲۰۲۴ نیز در المپیک زمستانی  حضور خواهد داشت و استان اردبیل می‌تواند در این رشته پیش قدم بوده و زمینه را برای آشنایی و توسعه این رشته ورزشی در بین نوجوانان و جوانان استان آماده سازد.

لزوم توسعه والیبال بانوان

وی تصریح کرد: توسعه والیبال بانوان در کشور امری ضروری است چراکه بانوان ما نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و لازم است تمامی امکاناتی که برای آقایان وجود دارد برای بانوان نیز ایجاد شود.

 

تیم والیبال عقاب ملل اردبیل، موتوری برای والیبال اردبیل

سجاد انوشیروانی، مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در این مجمع اظهار کرد: حضور تیم والیبال عقاب ملل اردبیل در لیگ دسته یک والیبال کشور موتوری برای والیبال استان بود تا بحمدالله بتوانیم از این پس در بحث تیم داری در رشته‌های مختلف موفق عمل کنیم.

وی گفت: باشگاه‌های ورزشی، بال قدرتمندی در راه توسعه هیات والیبال و در نتیجه والیبال استان هستند که با برنامه‌ریزی های مدون و نیز حمایت از باشگاه‌ها می‌توانیم مسیر توسعه و پیشرفت والیبال استان را به سرعت طی کنیم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل بیان کرد: امروز والیبال ما نیاز دارد که تعداد ورزشکاران سازمان یافته را افزایش دهد که قطعا به‌دلیل علاقه و استعداد فراوان نوجوانان و جوانان استان این مهم در آینده‌ای نزدیک میسر خواهد شد.

انوشیروانی گفت: با توجه به تجربه موفق میزبانی‌های گذشته استان اردبیل، امیدواریم با موافقت فدراسیون والیبال ایران و نیز فدراسیون جهانی بتوانیم میزبانی مسابقات والیبال زیر۱۹ سال جهان را نیز به‌دست آوریم.

گفتنی است در این مجمع، «مدرس» و «حیدری» دو نامزد ریاست هیات والیبال استان بودند که «توحید حیدری» از این انتخابات انصراف داده و «پیمان مدرس» با کسب  حداکثر آرا،  برای ۴ سال آینده به‌عنوان رییس هیات والیبال استان انتخاب شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار