مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از پلمب یک واحد تولیدی فاقد مجوز بهداشتی خبر داد.
کد خبر: ۹۰۸۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵ 12 October 2020

علی رحیمی آذر گفت: بر اساس گزارش یک منبع آگاه در مورد وجود تخلف بهداشتی در یک واحد تولیدی، تیم گشت مشترک متشکل از رئیس شعبه سیار و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، معاونت غذا و دارو در قالب گشت مشترک به محل مورد نظر اعزام شد.

او افزود: در بازرسی‌های اولیه از این واحد تولیدی مشخص شد که این واحد بدون داشتن پروانه بهره برداری و مجوز‌های بهداشتی و بدون حضور مسئول فنی اقدام به تولید یخمک کرده که با دستور رئیس شعبه، محل مورد نظر پلمپ و پس از رسیدگی، حکم به تعطیلی واحد غیر مجاز و ضبط کالا صادر شد.

ماموران اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در چند مورد ماموریت شبانه‌روزی گشت و کنترل و جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز در مناطق و زیستگاه‌های استان موفق به دستگیری ۹ نفر از متخلفان شکار و صید غیرمجاز شدند.

دستگیری ۹ شکارچی و صیاد غیرمجاز در استان

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست بیله‌سوار گفت: ماموران اجرایی یگان این اداره ۶ نفر از متخلفان صید غیرمجاز ماهی را دستگیر کردند.

بهنام برزگر افزود: از این متخلفان که برخلاف قوانین و مقررات اقدام به صید غیرمجاز انواع ماهیان عادی و حمایت شده در منابع آبی و کانال‌های آبرسانی حوزه بیله‌سوار کرده‌اند، پنج رشته تور سالیک، ۲۰۰ قطعه ماهی کپور و اسپله ماهی و ۲۰۰ قطعه ماهی حمایت شده از نوع زردپر کشف و ضبط و نامبردگان به مراجع قضایی معرفی شدند.

مهدی کسائی، رییس حفاظت محیط زیست خلخال نیز گفت: محیط‌بانان حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال هنگام گشت و کنترل در مناطق آزاد بخش‌های مرکزی و خورش‌رستم خلخال موفق شدند ۳ نفر را در زیستگاه‌های حساس این مناطق دستگیر کنند.

او افزود: از متخلفان سه قبضه اسلحه شکاری، ۱۸ عدد فشنگ ساچمه‌زنی، لاشه ۲ قطعه کبک و یک قطعه کبوتر چاهی کشف و ضبط شد و شکارچیان به مقام قضایی تحویل داده خواهند شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار