وضعیت بحرانی کرونا در استان
در 24 ساعت گذشته 5 نفر از بیماران کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل فوت و 51 نفر جدید بستری شدند.
کد خبر: ۸۷۶۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸ 18 July 2020

به گزارش تابناک اردبیل،‌ براساس گزارشهای ستاد مقابله با کرونا ویروس در استان اردبیل، ۵۱ بستری ناشی از کرونا در ۲۴ساعت در استان اردبیل ثبت شده است.

بر این اساس در این مدت، ۳۳ نفر از بیماران بستری در بخش‌ کرونایی مراکز درمانی استان اردبیل پس از بهبودی کامل ترخیص شدند.

در این مدت متاسفانه ۵ مورد فوتی ناشی از ویروس کووید ـ ۱۹ در مراکز درمانی استان ثبت شده و از ۳۱۵ مورد بستری، تعداد ۵۰ مورد در بخش مراقبت‌های ویژه تحت‌نظر قرار دارند.

استان اردبیل از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت بحرانی قرار دارد

محمدرضا رضایی‌بنا بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: هم‌اکنون 302 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی و بیمارستان‌های مناطق مختلف استان اردبیل بستری هستند که از این میزان 50 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار دارد.

وی با بیان اینکه تعداد قابل توجی از بیماران خارج از بخش ویژه بد حال هستند افزود: با توجه به اینکه امروز تعداد قابل توجی از بیماران خارج از بخش ویژه بد حال هستند برنامه‌ریزی برای فعال‌سازی مجدد بخش‌های تخصصی کرونا در بیمارستان‌های استان در روزهای آینده در دستور کار قرار دارد.

رضایی‌بنا از کاهش میزان کادر درمانی استان اردبیل خبر داد و تصریح کرد: با شیوع شدید بیماری ویروسی کرونا در مراکز درمانی و بیمارستان‌های سطح استان اردبیل با کاهش میزان کادر درمانی، پرستاران و پزشکان رو به رو هستیم که از تمامی پرستارانی که فعالیت ندارند تقاضا داریم برای عقد قرارداد به بخش درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مراجعه کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با تاکید بر اینکه در وضعیت بحرانی و خطرناک قرار گرفته‌ایم بیان کرد: در حال حاضر با توجه به شدت شیوع بیماری ویروسی کرونا استان اردبیل در وضعیت بحرانی و خطرناک قرار گرفته است که لزوم توجه به پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش ضروری می‌کند.

وی با اشاره به همکاری تامین اجتماعی با دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: هم‌اکنون در سطح استان فقط بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل به صورت کامل و با تمام ظرفیت به بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است که به احتمال زیاد در روزهای آینده بیمارستان سبلان تامین اجتماعی نیز وارد فعالیت خواهد شد.

انتهای پیام

انتهای پیام

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار