کد خبر: ۸۷۵۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸ 15 July 2020

شهرام محسنی روز چهارشنبه افزود: شهرستان نمین بیش از ۵۱ هزار هکتار اراضی زراعی دارد که از این میزان امسال بیش از ۹۰ هکتار به کشت کلزا اختصاص یافته که ۶۸ هکتار بصورت آبی و ۲۴ هکتار بصورت دیم کشت شده است.

وی اظهارداشت: ارقام کشت شده از انواع هیبرید شامل رقم نپتون و هیدرومیل بوده و پیش‌بینی می‌شود از این سطح بالغ بر ۲۰۰ تن دانه روغنی کلزا تولید شود.

محسنی گفت: مزرعه کلزای نایب فتحی در روستای ینگجه ملا محمدرضا در سطح یک هکتار به لحاظ نحوه صحیح مدیریت مزرعه اعم از تاریخ کاشت مناسب، بهره‌گیری از شیوه‌های نوین آبیاری، استفاده صحیح از کودهای شیمیایی و بهره‌گیری از سیستم‌های نوین بعنوان مزرعه نمونه و شاخص انتخاب شده است.

محسنی ادامه‌داد: از سایر عملیات مهم زمان داشت می‌توان به کاربرد به موقع علف‌کش‌ها و مبارزه به هنگام با آفات و بیماری‌ها بویژه سمپاشی برعلیه آفات شته و سنک کلزا اشاره کرد.

وی گفت: تلفیق روش‌های مدیریت زراعی می‌تواند تضمین‌کننده عملکردهای بسیار خوب در زمینه کلزا باشد و با توجه به حمایت‌های سال‌های اخیر وزارت جهاد کشاورزی در قیمت‌گذاری محصول کلزا کاشت این محصول موجب درآمدزایی بیشتر برای کشاورزان در مقایسه با کشت سایر محصولات زراعی، خودکفایی در تولید دانه‌های روغنی و عدم وابستگی به واردات خواهد بود.

نمین در ۳۰ کیلومتری شرق اردبیل قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار