در بازدید از بخش کرونا بیمارستان امام‌خمینی اردبیل
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه روند ابتلا به بیماری کرونا در این استان همچنان صعودی و روبه رشد است تاکید کرد که در این وضعیت مردم از دید و بازدیدهای نوروزی خودداری کنند.
کد خبر: ۸۳۲۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸ 20 March 2020

به گزارش تابناک اردبیل، اکبر بهنامجو که در نخستین روز از سال نو از بخش کرونا بیمارستان امام خیمنی (ره)  بازدید می‌کرد، گفت: تلاش فداکارانه و ایثارگرانه کادر درمانی در مراقبت از بیماران کورنایی قابل وصف نیست و  اگر مردم ما مخاطره و زحمات طاقت‌فرسای پرستاران، پزشکان و دیگر کادردرمانی را از نزدیک مشاهده می‌کردند شاید بیشتر از این رعایت کرده و باعث ایجاد زحمت فراوان برای آنها نمی‌شدند.

وی بیان کرد: کادر درمانی هم باید مراقب بیماران بوده و به آنها در بهبودی کمک کنند و هم باید از خود مواظبت کرده و خود به ویروس کرونا گرفتار نشوند و کار آنها به  واقع طاقت‌فرسا و بسیار سخت است.

او اظهار کرد: هم اکنون ۳۱۳ بیمار در استان در بخش‌های کرونا بستری هستند و تا امروز نیز تعداد قابل توجهی از بیماران بهبود یافته‌اند اما کم توجهی برخی از شهروندان همچنان آمار مبتلایان را  در  استان صعودی کرده است.

بهنامجو اظهار کرد: به هر طریق باید این سیر صعودی شکسته شود و راه آن نیز ماندن در خانه و قطع مسیر شیوع و پخش ویروس کرونا می‌باشد.

او اضافه کرد: قرار است ایام تعطیلات تمامی بازارها و مغازه‌ها و مراکز فروش به جز فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی تعطیل شود و با کاهش تردد در سطح شهرها می توان  تا حدودی بیماری را کنترل کرده و سیر صعودی آن را متوقف کرد.

استاندار اردبیل افزود: پزشکان و پرستاران ما تنها به مدت زمان کوتاهی فرصت برای کنترل اوضاع و مهار شیوع ویروس کرونا نیاز دارند و شهروندان می‌توانند با ماندن در خانه و خودداری از دید و بازدیدهای نوروزی به آنها کمک کنند.

بهنامجو سال ۹۸ را سالی سخت و پرحادثه ذکر کرد و گفت: با این حال در این سال کارهای بزرگی در استان از جمله احیای کارخانجات ، رشد و توسعه کشاورزی، ایجاد زمینه اشتغال و ریل‌گذاری راه آهن اردبیل - میانه انجام شد اما تداوم و تکمیل پروژه‌های اجرایی نیاز به فرصت و شرایط مناسب در سال جای دارد که انتظار می‌رود  شهروندان با عمل به توصیه‌های بهداشتی و مهار کرونا آن را فراهم سازند.

در استان اردبیل تاکنون ۲۳۱ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده و ۲۹ نفر نیز جان باخته‌اند.

انتهای پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار