کد خبر: ۸۲۶۷۲۶
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹ 27 February 2020

به گزارش تابناک اردبیل،‌شورای سیاستگذاری در خصوص نماز جمعه این هفته کشور اطلاعیه‌ای را صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
به اطلاع مردم شریف و انقلابی ایران به ویژه مومنان خداجوی و نمازگزار جمعه می رساند ،پیرو در خواست وزیر محترم بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا و اهمیت حقوق شهروندان عزیز و مومن ایران اسلامی و ضرورت رعایت آن ،باعنایت به نامه مکتوب جناب آقای دکتر نمکی نمازجمعه مورخه ۹۸/۱۲/۹ درمراکز استانهایی که ازسوی ستاد اعلام گردیده است و ذیلا نام آنها می آید، برگزار نخواهد شد.
۱ تهران
۲ قم مقدسه
۳ رشت
۴ مشهدمقدس
۵ تبریز
۶ ارومیه
۷ همدان
۸ اصفهان
۹ ساری
۱۰ اردبیل
۱۱ کرج
۱۲ اهواز
۱۳ سمنان
۱۴ زاهدان
۱۵ شیراز
۱۶ قزوین
۱۷ سنندج
۱۸ کرمانشاه
۱۹ یاسوج
۲۰ گرگان
۲۱ خرم آباد
۲۲ بندر عباس
۲۳ یزد

همچنین در مراکز استان ها و شهرستان ها و شهرهایی که حسب اعلام کتبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و استانداران محترم ،به طور قطعی نقطه حساس شناسایی شده است نماز جمعه این هفته اقامه نخواهد شد.

بدیهی است نماز جمعه در سایر شهرستانها و مناطقی که با رعایت اصول و مقررات بهداشتی با هماهنگی ستاد استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

فرصت را مغتنم شمرده و در این ایام نورانی و معنوی مراتب سپاس و قدرشناسی خود و ائمه جمعه محترم ایران اسلامی را از مدافعان سلامت ملت -پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران تلاشگر و کادر خدماتی و اداری - و مدیران و مسئولان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در این جهاد مقدس، اعلام می‌داریم.

در این شب ها و روزهای عزیز به خصوص اولین شب و روز جمعه ماه نورانی رجب المرجب ،بهترین تقدیرها را برای همگان بخصوص ملت بزرگ و صبار و شکور ایران ازدرگاه خداوند علیم و قدیر تمنا می‌کنیم.

 والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته         

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور»

اطلاعیه دفتر نماینده ولی فقیه در استان در خصوص نمازجمعه این هفته

روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل هم در خصوص برگزاری نمازجمعه این هفته اردبیل اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است؛

بسم الله الرحمن الرحیم 

با آرزوی صحت، عافیت و تندرستی برای آحاد هم استانی‌های عزیز و با انابه و تضرع به درگاه حضرت احدیت جهت رفع و دفع عاجل بیماری پیدا شده، به اطلاع هم استانی‌های مکرم می‌رسانیم؛ بنابر توصیه وزیر مکرم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و مدیریت استانی و سازمان نظام پزشکی استان و متخصصان عزیز و اعتبار شرعی نظر خبره، نماز جمعه مرکز استان و تمام شهرهای استان این‌ هفته، از باب احتیاط تعطیل خواهد بود.

قطعا با نیت مبارکی که مومنین عزیز دارند از باب «لکل امرئ مانوی» از ثواب نماز جمعه محظوظ خواهند بود.

«ربنا اننا مسنا الضر و انت الرحم الراحمین»

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار