مدیر ارتباطات شهرداری اردبیل گفت: همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی غرفه‌های متعدد فرهنگی و سلامت در اردبیل برپا می‌شود.
کد خبر: ۷۷۸۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲ 02 September 2019

به گزارش تابناک اردبیل، مجتبی لاله تصریح کرد: در کنار اجرای پنجمین دوره پویش مردمی پاکبانان محرم، غرفه‌های متعدد فرهنگی و سلامت با هدف فرهنگسازی و ارایه خدمات به عزاداران حسینی در شهر برپا می‌شود.

غرفه‌های فرهنگی باهدف ارایه خدمات به عزاداران برپا می‌شود 

وی با بیان اینکه این غرفه‌ها با همکاری و مشارکت سازمانهای مردم نهاد برپا خواهد شد، گفت: غرفه نذر کتاب توسط انجمن مهر امید با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و غرفه سفیران مهربانی توسط سازمان انجمن افق باهدف فرهنگسازی برای کاهش خشونت در مسیر عزاداران حسینی برپا خواهد شد.

مدیر ارتباطات شهرداری اردبیل ادامه داد: همچنین غرفه کودکان توسط انجمن سرای مهر امید باهدف تببین واقعه عاشورا در قالب نقاشی به کودکان و غرفه سلامت نیز با هدف مشاوره توسط انجمن تسنیم از دیگر غرفه‌های فرهنگی است که توسط شهرداری اردبیل و با مشارکت سازمانهای مردم نهاد در شهر برپا خواهد شد.

لاله همچنین بابیان اینکه تلاش میکنیم طرح پاکبان محرم در پنجمین سال اجرای خود متفاوت‌تر از سالهای قبل اجرا شود، گفت: جشن نیکوکاری بمناسبت فرا رسیدن مهر ماه با مشارکت شهرداری و کمیته امداد خمینی(ره) توسط پاکبانان برگزار خواهد شد.

وی همچنین در خصوص طرح پاکبانان محرم گفت: پاکبانان سفیران فرهنگی در شهر هستند و هرپاکبان به عنوان یک سفیر فرهنگی است و هدف از اجرای این طرح در پنجمین سال متوالی نه نظافت شهری بلکه صرفا فرهنگسازی توسط پاکبانان محرم است.

مدیر ارتباطات شهرداری اردبیل ضمن تقدیر از استقبال خودجوش جوانان برای ثبت نام در این طرح گفت: در دو روز اول ثبت نام بیش از ۲۰۰ نفر از پاکبانان برای شرکت در این طرح عضو شده اند.

وی گفت: علاقمندان جهت ثبت نام در طرح پویش مردمی پاکبانان محرم می‌توانند به غرفه پاکبانان محرم واقع در پیاده راه اسفریس(عالی قاپو) و یا ساختمان مرکزی شهرداری اردبیل دفتر روابط عمومی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار