بررسی نقشه‌های هواشناسی از سرعت وزش باد ۷۲ تا ۸۲ کیلومتری در روز چهارشنبه خبر می‌دهد.
کد خبر: ۷۳۵۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹ 16 April 2019

به گزارش تابناک اردبیل، سیاوش محمدی در تشریح آخرین وضعیت جوی استان اظهار داشت: وزش بادهای جنوبی «گرمیج» در بیشتر مناطق استان به صورت تند تا شدید بوده و طی روزهای آتی تداوم خواهد یافت.

وی افزود: در این مدت رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق بوده و در مناطق مستعد نیز با بارش تگرگ همراه خواهد شد، همچنین در ساعات بعد از ظهر چهارشنبه در مناطق مرکزی و جنوبی استان بارش‌ها از دامنه فعالیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل یادآور شد: موج دوم سامانه بارشی نیز از روز پنجشنبه وارد استان شده و طی آن روند کاهش دما در مناطق مختلف تداوم خواهد یافت.

محمدی با اشاره به کاهش دما بین شش تا ۱۰ درجه سلسیوس از روز پنجشنبه تا یکشنبه، یادآور شد: دمای هوا در برخی از مناطق مرکزی و جنوبی استان طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آتی تا دو درجه زیر صفر نیز پیش بینی می‌شود.

وی از احتمال بارش برف در ارتفاعات دامنه سبلان و کوه‌های باغرو نیز خبر داد و یادآور شد: به سبب وزش باد در برخی از مناطق خسارت به مبلمان شهری و باغات استان به دلیل افت دما دور از انتظار نخواهد بود و آمادگی لازم در خصوص پیشگیری از وارد آمدن خسارات ضروری است.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل در پایان خروج این سامانه سرد و بارشی را صبح روز یکشنبه اول اردیبهشت پیش بینی کرد.

انتهای پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار