فلاحی:جشنواره خلخال مطلوب بود و مونسان پسندید
مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت:جشنواره زمستان بیدار در خلخال به زبان های رایج دنیا از شبکه های صدا و سیما پخش شد و مورد پسند و تشویق آقای مونسان واقع شد.
کد خبر: ۷۰۸۰۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰ 27 January 2019

به گزارش تابناک اردبیل، نادر فلاحی در نشستی با امام جمعه خلخال افزود: برغم اینکه برنامه های طرح زمستان بیدار با برگزاری جشنواره زمستانی در خلخال تجربه می شد ، تلاش مسئولان این شهرستان منجر به برگزاری مطلوب این برنامه مفرح زمستانی و پخش برنامه های آن به زبان های رایج دنیا از شبکه های برون مرزی صدا و سیما و نیز پوشش سایر رسانه های جمعی شد.
به نوشته ایرنا، وی گفت: با وجود جاذبه های تاریخی ارزشمند استان اردبیل نتوانسته همانند سایر استان های مورد توجه گردشگران خارجی همچون اصفهان و شیراز از حضور گردشگران خارجی بهره مند شود.
فلاحی اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با تقویت حضور تورهای خارجی و احیای طرح های بوم گردی و زیست بوم این استان را بصورت شایسته به گردشگران خارجی معرفی کنیم.
او همچنین با اشاره به توجه ویژه استاندار اردبیل به توسعه صنعت گردشگری در جنوب استان اردبیل، افزود: طرح های بزرگی در مناطق مختلف نمونه گردشگری خلخال در حال اجرا و یا مطالعه بوده که در آینده نزدیک این منطقه را به یکی از قطب های مهم گردشگری تبدیل خواهد کرد.
فلاحی اجرای چند طرح گردشگری بزرگ از جمله پل معلق در منطقه ازناو ، اقدام برای احداث پیست اسکی اندبیل و راه اندازی تجهیزات تله سیژ ، اجرای طرح بوم گردی روستای هدف گردشگری کزج و چند طرح گردشگری بزرگ ارائه شده از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی را از جمله طرح های گردشگری خلخال ذکر کرد.

http://www.tabnakardebil.ir/files/fa/news/1397/11/7/457164_273.jpg
امام جمعه خلخال نیز در این نشست با بیان اینکه تنوع ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری این شهرستان قابل قیاس با سایر مناطق کشور نیست، اظهار کرد: این ظرفیت خدادادی مورد غفلت قرار گرفته و انتظار می رود با وحدت رویه مسئولان اجرایی استان از این قابلیت ها بطور مطلوب برای رونق اقتصادی و اشتغال منطقه استفاده شود.
حجت الاسلام کریم اسدی گفت: در سال های اخیر تلاش هایی برای معرفی جاذبه های گردشگری این منطقه صورت گرفته ولی این اقدامات تا زمانی که بصورت مطلوب از ظرفیت گردشگری منطقه استفاده نشده ، کافی نیست.
او افزود: بخش بزرگی از مشکلات منطقه در بخش گردشگری متوجه مردم شهرستان است که خود به این ظرفیت های خدادادی در گذشته بی توجه بوده و بیشتر افراد جویای کار به جای بهره گیری از این ظرفیت بزرگ اقتصادی در جست و جوی کار به مناطق دیگر کشور مهاجرت کرده اند.

بیشتر بخوانید

زمستان بیدار و آشفتگی سازمانی

بجای آدم برفی، فقر استان اردبیل را تصویر بکشید!

وحشت گردشگران از جاده‌های اردبیل و طرح«زمستان‌بیدار»

زمستان بیدار و مثلث آهنین توریسم

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار