مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان اردبیل گفت: تدوین دایره‌المعارف شهدای استان و ساماندهی گلزار شهدا از مهمترین برنامه‌ها بوده که در اردبیل پیگیری می‌شود.
کد خبر: ۷۰۱۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹ 10 January 2019

به گزارش تابناک اردبیل، در راستای رسیدگی به مشکلات و نارسایی‌های خانواده‌های شهدا و جانبازان جلسه‌ای با حضور مدیرکل بنیاد شهید استان و امام جمعه، فرماندار و برخی مسئولان شهرستان گرمی برگزار و در این زمینه بررسی‌های لازم انجام شد.

یاسر شاهی با بیان اینکه ائمه جمعه پدران معنوی جامعه هستند، تصریح کرد: مشکل اشتغال و معیشتی دامن گیر بنیاد هم شده و عزیزان ما در بنیاد با مدیریت جهادی این سختی‌ها را با عواطف و همدلی با جامعه هدف و درک مشکلات آنها سپری می‌کنند.

وی افزود: مشکل بیمه‌های تکمیلی و پرداخت هزینه‌های درمانی و واگذاری بیمه درمانی شاغلان و بازنشستگان به دستگاه‌های اجرایی از بلاتکلیفی‌های موجود است که سعی می‌شود به زودی برطرف شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل با تاکید بر دیدارهای طرح سپاس  با حضور مسئولان با هدف همراهی دولت با جامعه ایثارگری، تکریم جامعه ایثارگری و مطرح کردن آن در شورای اداری شهرستان بیان کرد: انتظار می‌رود در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

شاهی خواستار همراهی فرمانداری‌ها در مراسم های ایثار و شهادت و حضور فرماندار در برنامه‌هایی که جامعه ایثارگری حضور دارند، شد و گفت: ساماندهی گلزار شهدا از مهمترین برنامه‌ها بوده و در شهرستان گرمی 27 مزار شهدا ساماندهی نشده است که امید می‌رود با تامین اعتبار در سال آتی کار ساماندهی آنها آغاز شود.

وی با تاکید بر مساعدت در حفظ و نگهداری مزارهای شهدا در شهر و روستاها بر طبق قانون تصریح کرد: بنیاد شهید استان آمادگی برای همراهی با فرمانداری و ادارات در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی از آمادگی کافی برخوردار است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل از خانواده‌های شهدا خواست پیشنهادها و خواسته‌های خود را برای خدمت شایسته به جامعه ایثارگری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با مسئولان بنیاد شهید در میان بگذارند.

امام جمعه گرمی نیز در این دیدار اظهار کرد: همه ما مدیون خانواده‌های شهدا و کارکنان بنیاد شهید که عمر خود را در خدمت به جامعه ایثارگری گذاشته‌اند، هستیم و کاری که این افراد انجام می‌دهند قداست دارد.

حجت‌الاسلام یدالله صفری تصریح کرد: وضعیت جامعه امروز این را نشان می‌دهد که کمتر در قبال شهدا به وظایف‌مان عمل کرده‌ایم چرا که شهدا اهل اخلاص و دقت نظر بودند و ما نیز باید سرمایه‌ای که شهدا به دست‌مان سپرده‌اند به خوبی محافظت و به نسل آینده انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه مردم و جامعه ایثارگری مسئولان بنیاد گرمی را به نیکی می شناسند خواستار رسیدگی کامل به مسئله  اشتغال، بهداشت و درمان جامعه ایثارگری شد.

امام جمعه گرمی عزت و عظمت کشور را در سایه خون شهدای والامقام دانست و بیان کرد: برای قدردانی از ایثارگری و جانفشانی شهدای والامقام باید ارزش‌ها و آرمان‌های آنها را در جامعه بسط و گسترش دهیم تا تعالی وتوسعه هر چه بیشتر کشور رقم بخورد.

صفری خانواده‌های شهدا را سرمایه‌های معنوی جامعه دانست و افزود: خانواده‌های مظعم شهدا به ویژه والدین گرانقدر شهیدان نعمت بزرگ و الگو‌های صبر و مقاومت در برابر سختی‌ها هستند و در کنارشان آرامش روحی و روانی کسب می‌کنیم.

فرماندار شهرستان گرمی نیز در این جلسه با بیان اینکه نظم و انضباط لازمه هر کار است، اظهار کرد: نسل فعلی ما به درستی با مفهوم شهادت و جانبازی مانوس نیستند و ضروری است ما به رسالت‌مان دراین باره به خوبی عمل کنیم چرا که تنها با شعار دادن هیچ امری انجام نمی‌شود.

علی بهشتی افزود: کارها و مشکلات با تک‌روی و به تنهایی حل نمی‌شود بلکه باید با کمک هم دردهای جامعه را حل کرد و در خصوص امور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مرمت و نگهداری گلزار شهدا در کنار بنیاد شهید هستیم.

وی با اشاره به اینکه امنیت و آرامشی که امروزه ما داریم مرهون ایثارگری‌های شهدا بوده و آنان عزیزترین و شیرین‌ترین دارایی خود را که جانشان است فدای اسلام کردند، گفت: رسیدگی به وضعیت خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جانبازان رسالت ذاتی ما است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار