با گذشت یک ماه از انفجار گاز در مسکن مهر اردبیل؛
با گذشت یک ماه از انفجار گاز شهری در واحدهای مسکن مهر دامپزشکی اردبیل بسیاری از ساکنان خسارت دیده این واحدها دنبال سرپناه هستند.
کد خبر: ۶۸۶۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶ 03 December 2018

 تابناک اردبیل: با انفجاری که براثر نشت گاز در یک ساختمان چهارطبقه مسکن مهر خیابان دامپزشکی اردبیل رخ داد نه تنها بسیاری از این واحدها خسارت دیدند بلکه ۲۰ خانوار اطراف این واحد نیز دچار خسارت شده و بیش از یک ماه است که هنوز در تامین سرپناه خود به رغم وعده مسئولان به توفیقی دست نیافته‌اند.

هرچند بعد از وقوع این حادثه جلسه مدیریت بحران در فرمانداری اردبیل شکل گرفت و مسئولان شرکت گاز، راه و شهرسازی و دستگاه‌های خدماتی قول مساعد دادند تا نسبت به حل مشکل ساکنان این مناطق و واحدهای خسارت دیده اقدامات جبرانی و تامینی را انجام دهند اما همچنان بسیاری از این خانواده‌ها گله‌مند عدم همراهی مسئولانی هستند که حداقل قول سکونت موقت به آنها داده بودند اما گوئی این واحدها از شرایط مناسب برای سکونت برخوردار نبوده و ساکنان واحدهای خسارت دیده از پذیرش آن امتناع کردند.

شرکت گاز ۱۵ آبان ماه برآورد خسارت را اعلام کرده است 

در حالی که بسیاری از این واحدها خسارت کلی دیده و برخی نیز خسارت‌شان در حد شکستن درب و پنجره و شیشه منازلشان است اما شرکت گاز اعلام کرده تا ۱۵ آبان ماه برآورد خسارت را انجام داده تا با ارسال فرم خسارت وارد شده به این ساختمان‌ها به بیمه رازی زمینه تامین و جبران آن فراهم آید.

۲۰ خانوار خسارت دیده همچنان بدون سرپناه

شرکت گاز استان اردبیل اعلام کرد؛ به نمایندگی از واحدهای خسارت دیده باید مدیر آپارتمان پیگیر پرداخت خسارت از سوی بیمه رازی باشد که قطعا در روزهای آینده این پرداخت انجام خواهد شد.

اما مسئولان فرمانداری اردبیل نیز با اعلام اینکه آمادگی دارند خسارت دیدگان را برای تامین سرپناه به راه و شهرسازی برای تامین مسکن موقت معرفی کنند، اعلام کردند: در این زمینه نیز با توجه به شرایط حاد آب و هوایی امکان تامین سرپناه برای خسارت دیدگان فراهم آید.

اهالی این منطقه و ساکنان خسارت دیده که از غفلت و بی‌توجهی مسئولان گله‌مند هستند در این روزهای سرد پائیز و در نزدیکی زمستان انتظار دارند تا در این شرایط مسئولان تدبیری مناسب بیندیشند تا شرایط سکونت بهتر برای آنها فراهم آید.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار