کد خبر: ۵۹۵۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹ 24 April 2018

از دیروز حال مطبوعات استان رو به بهبودی گذاشته است. مشکلات یکی پس از دیگری در حال برطرف شدن است. هوای مطبوعات استان بعد از یک ملاقات به سوی آفتابی شدن می رود.
قرار است در مطبوعات همه در جای خود قرار بگیرند و عدالت فضای آن را خوشبو، دلچسب و عاری از هرگونه کینه و حاشیه نماید.
می گویند یکی از بزرگ ترین مشکلات مطبوعات استان برای همیشه حل می شود و دیگر جایی برای طرح بحث آگهی های دولتی، غیر دولتی، دادگاهی، رپرتاژ و …. نخواهد بود.
امکان نخواهد داشت که انگشت شمار روزنامه را به دلیل رتبه بندی از نعمت آگهی محروم کنند و عده ای دیگر به دلیل رتبه پائین تا دلت بخواهد از این نعمت بهره مند شوند.
روزنامه ای که در استان سرمایه گذاری کرده و هزینه می کند باید ماه ها در صف یک آگهی چند سطری یک و دو بزند و در مقابل فردی با چندین روزنامه با نام های نا آشنا در دنیای آگهی کبک اش خروس بخواند و به نوایی برسد.
ملاقات دیروز موجب می شود که دیگر نشریه و روزنامه ای را به دلیل تفکر و خط سیاسی اش به گوشه رینگ هدایتش نکنند و برای آن نیز حقی برای نفس کشیدن قائل بشوند.
مطمئنا روابط عمومی ها در دعوت از خبرنگاران دیگر گزینشی عمل نکرده و فقط همفکران و همراهان خود را دعوت نمی کنند و برای تلاش کنندگان در عرصه مطبوعات حرمت قائل می شوند.
ملاقات روز گذشته زیر بنای غربال خبرنگاران و جدا کردن ویزیتورها از آنها را موجب می شود و دیگر از هر راه رسیده ای جرئت چسباندن مارک خبرنگار بر پیشانی نخواهد داشت.
دیگر آگهی های خوب در آن دسته از نشریات سراسری که حتی برای نمونه یک نسخه شان در کیوسک های مطبوعاتی مشاهده نمی شود چاپ نخواهد شد.
آنهایی که مجوز نشریات سراسری دارند و در ادارات مشغول هستند حق چاپ آگهی اداره محل خدمت در نشریات تحت مدیریت خود را نخواهد داشت.
یکی از نتایج ملاقات ، بررسی کامل نشریات محلی و سراسری از بابت چاپ آگهی و اعلام دوره ای بهره مندی هر یک از آنها از این نعمت می باشد.
برخورد قاطع با کسانی که قانون را دور می زنند و به نام مطبوعات هر طور که دلشان بخواهد رفتار کرده و خود را معیاری برای تشخیص می دانند انجام می پذیرد و قانون و مقررات حرف اول و آخر را خواهد زد.
و در نهایت ملاقات های این چنینی به سالم سازی فضا، مبارزه با نگرش های جناحی و باندی، حفظ حرمت مطبوعات و جلوگیری از رفتارهای خودمحورانه منجر خواهد شد.

نادر پرستار

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
خبرنگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۴
اینها آرمان و آرزو است یا واقعیت است! نمیدانم نویسنده با این نوشته، خواسته طعنه بزند یا این که چنین اتفاقی قرار است بیفتد/اصلا امکان ندارد این چیزهایی که گفته شده حتی یک قلم ان نیز عملی شود/چون سالهاست از این وعدهها داده شده و ...///ضمنا شما که میفرمایید هر کسی نشریه داشت و نمایندگی روزنامه ای را داشت و خودش کارمند روابط عمومی ادارات بود دیگر بهش اگهی داده نشود، خیلی راحت می شود این را دور زد، دوستان لطف خواهند کرد به همدیگر نان قرض خواهند داد، یعنی این اداره اگهی اش را به اون نشریه و روزنامه و اون یکی هم به ایشان و مشکل حل خواهد شد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
یک عده هم از این محل به مدیریتهایی در سطح استان رسیدند و ....
یعنی
این اداره اگهی اش را به اون نشریه و روزنامه و اون یکی هم به ایشان و مشکل حل خواهد شد!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار