تکلیف راه‌آهن اردبیل مشخص شود
نماینده ولی فقیه در استان با این پرسش که آیا مدیریت کشور با معیارهای دوگانه راه درستی است، خواستار تعین تکلیف پروژه راه‌آهن اردبیل از سوی دولت شد.
کد خبر: ۵۷۳۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸ 03 March 2018

به گزارش تابناک اردبیل آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های نماز جمعه اردبیل گفت: رئیس جمهور در بندرعباس تاکید کرد که «راه آهن قزوین – رشت، احتیاج به سفارش ندارد چون آقای نوبخت نسبت به آن تعصب دارد و اول سال آینده آن را افتتاح می کنیم» ما در این خصوص به اهالی رشت تبریک می گوییم ولی از رئیس جمهور می پرسیم اگر یک استان محروم مرزی شخصیت متنفذ در دولت نداشته باشد، دردهای خود را به کجا باید ببرد.

وی با بیان اینکه آیا مدیریت کشور با معیارهای دوگانه راه درستی است و آیا این روش مردم را عاصی نمی کند؟ افزود: رئیس جمهور از تزریق بالغ بر ۳۰ میلیارد دلار فاینانس برای پروژه های کشور خبر داده اما در این خصوص نیز معلوم نیست چرا پروژه راه آهن اردبیل، همیشه سرش بی کلاه می ماند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان به مناسبت ۱۴ اسفند روز آغاز هفته احسان و نیکوکاری از مردم این استان بویژه افراد متمول خواست در غم مستمندان شریک باشند.

احترام به محیط زیست نشان بلوغ ملت و تعالی فرهنگ است

وی به‌مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهدا تاکید کرد که ملت ما در عزت و استقلال خود، کنار سفره این استوانه ها و پایه های اصلی استقلال و مقاومت نشسته است.

عاملی ۱۵ اسفند روز درخت کاری و آغاز هفته منابع طبیعی را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: احترام به محیط زیست نشان بلوغ یک ملت و تعالی یک فرهنگ است و همه باید بدانند که زندگی ما و آینده ما با احیاء محیط زیست و فضای سبز گره خورده است.

وی ادامه داد: ما در چنین روزی بیشتر از مردم باید به دولتمردان سفارش کنیم که مانع از تاراج و غارت جنگل ها و محیط زیست باشند.

امام جمعه اردبیل در سالگرد فاجعه خوجالو و آزادی قره باغ تصریح کرد: نه با ارتباط صمیمی با اسرائیل نه با آیپک نه با گروه مینسک نه با مذاکره با دولت های بزرگ و نه با حمله های روزانه مطبوعات به ایران و نه با مجلسی که هنرش حملات مکرر به آیات قرآن و اخیرا تشبیه چادر زنان محجبه به پرچم های داعش است و نه با انباشت اسلحه و نه با اجرای بزرگداشت ها برای شهدای قره باغ و نه با کمونیست های شوروی سابق و آتئیست های امروز نمی توان آزاد کرد.

آمریکا و ترامپ جسارت را به اوج رسانده است

وی یادآور شد: راه آزادی قره باغ تقویت باورهای دینی و تفکر عاشورایی و میدان دادن به متدینین و دینداران است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تصمیم آمریکا مبنی بر تسریع انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی آن را نشان از اطمینان کامل آنها از عدم عکس العمل مسلمان ها در این خصوص دانست.

عاملی عنوان کرد: آمریکا و ترامپ جسارت را به اوج رسانده و عمدا انتقال سفارت را به ۲۴ اردیبهشت سالگرد اشغال فلسطین از سوی اسرائیل انداخته است. تمام این جسارت ها به خاطر سرسپردگی حکام کشورهای اسلامی است.

جابه‌جایی و تحریف مفاهیم موضوع حقوق بشر در نهادهای بین‌المللی

وی متذکر شد: استکبار جهانی تمام رسانه های کشورهای اسلامی و دستگاه روحانیت این کشورها را زیرسلطه خود آورده است. به حدی که مفتی عربستان با صراحت اعلام می کند حمله به نظامیان اسرائیل حرام است و فلسطینیانی که با اسرائیل می جنگند تروریست می باشند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: آنها به جای اسرائیل ایران اسلامی را مورد هدف قرار داده اند به حدی که جان کری در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت اسرائیل عربستان و مصر در دروان اوباما از واشنگتن مصرا می خواستند که آمریکا به ایران حمله کند.

وی با اشاره به محکومیت ایران در بیانیه دبیر سازمان ملل در موضوع حقوق بشر اضافه کرد: به خاطر جابه‌جایی مفاهیم و تحریف آنها و جابجا شدن جایگاه ظالم و مظلوم و تروریست و مدافع حقوق طبیعی از این به بعد باید محکومیت از طرف نهادهای بین المللی را مایه فخر و شرف دانست.

انتهای پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار