شهردار اردبیل:
شهردار اردبیل از افتتاح مرکز مطالعه و برنامه‌ریزی شهری در اردبیل خبر داد و گفت: این مرکز با روش‌های پژوهشی و مطالعاتی، به عنوان پشتیبان فکری اقدامات شهرداری اردبیل عمل خواهد کرد.
کد خبر: ۵۶۱۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲ 04 February 2018
لطف اللهیان

به گزارش تابناک اردبیل، حمید لطف‌اللهیان در جلسه شورای پژوهش و مطالعات شهری اردبیل اظهار داشت: با توجه به این که در سال‌های گذشته اقدامات و برنامه‌های اجرایی شهرداری اردبیل همواره با خلاء پژوهش و مطالعات علمی همراه بوده است، اما امروزه این اقدامات با شناسایی ایده‌های خلاق، بار علمی گرفته و مدیریت شهری عجین با علم و پژوهش می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرداری اردبیل یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است و تمامی تلاش خود را  به نهادینه کردن این گفتمان به کار خواهد گرفت، افزود: با راه‌اندازی مرکزی منسجم، فعال و  پویا با عنوان مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهری، اقدامات شهرداری اردبیل رنگ و بویی پژوهشی گرفته و می‌تواند در مدیریت شهری تاثیرگذار باشد.

  شهردار اردبیل با اشاره به استقبال اعضای جدید شورا و مصمم بودن آنها در راه‌اندازی این مرکز بیان کرد: داشتن چنین تفکر پژوهش محور و پشتبانی شهرداری اردبیل در شناسایی نیازهای شهروندان و در اولویت اجرا قرار دادن این نیازها، اقدامی شایسته و قابل تقدیر است.

لطف‌اللهیان با بیان اینکه زیرساخت‌های اولیه برای راه‌اندازی این مرکز فراهم است، گفت: نگاه پژوهشی و مطالعاتی در اجرای طرح‌های شهرداری، سبب شناسایی ایده‌های خلاق و نوین و بهبود روش‌ها شده و برگزاری استارت آپ‌ها، جشنواره‌ها و همایش‌ها در حوزه مطالعات شهری،  این مرکز را تبدیل به یکی از  قوی‌ترین مراکز پژوهشی اردبیل  خواهد کرد.

شهردار اردبیل تصریح کرد: اجرای کیفی پروژه‌های عمرانی و تسریع در انجام آنها  اثر بخش کردن این طرح‌ها را به دنبال خواهد داشت و  هماهنگی، نظارت، برنامه‌ریزی، ارزیابی و تحقق طرح‌های مطالعاتی، با مشارکت  جامعه علمی و دانشگاهی و جذب نخبگان و تعامل با صاحب نظران و فرهیختگان محققان و پژوهشگران  از اهداف اصلی راه‌اندازی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهری است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار