مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین از احداش شهرک گلخانه‌ای خبر داد و گفت: ۱۰ مورد موافقت اصولی در این زمینه صادر شده است.
کد خبر: ۵۶۱۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴ 04 February 2018

به گزارش تابناک اردبیل، محمد ابراهیم محمدی در جلسه بررسی پروژه‌های کشاورزی دهه فجر در اردبیل اظهار داشت: به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دو طرح در زمینه کشاورزی در روستاهای شمس‌آباد و شایق شهرستان سرعین افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: از این تعداد یک طرح در زمینه آبیاری تحت فشار است که عملیات اجرایی آن از سال 96 آغاز شده و با حجم عملیاتی 20 هکتار در روستای شمس آباد افتتاح و تحویل کشاورزان می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین افزود: اعتبار مصوب این طرح دو میلیارد و 191 میلیون ریال و آورده متقاضی 386.7 میلیون ریال است که تامین اعتبار آن از محل صندوق توسعه ملی بوده و زمینه اشتغال مستقیم برای 4 نفر را در این روستا فراهم می کند.

محمدی با بیان اینکه راندمان آبیاری در بخش کشاورزی ‏به روش سنتی حدود 40 درصد است، گفت: استفاده از سیستم‌های آبیاری تحت فشار منجر به بهره‌برداری اصولی از منابع آب و افزایش راندمان مصرف آب در بخش کشاورزی تا 90 درصد می‌شود که این موضوع سبب افزایش کمی و کیفی تولیدات بخش کشاورزی، کاهش هزینه تمام شده تولید محصول و جلوگیری از زهدار شدن اراضی و خشکسالی می شود.

وی افزود: به مناسبت این ایام طرح صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در روستای شایق این شهرستان افتتاح خواهد شد که از اهداف مهم این طرح می‌توان ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی زنان روستایی، ایجاد اشتغال متناسب با روستا برای زنان روستایی و تجهیز پس‌انداز خانواده‌های روستایی در راستای تامین مالی خانواده‌های کم‌درآمد با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و کوچک و در نتیجه کاهش مهاجرت‌ روستاییان به شهرها را نام برد.

محمدی اظهار کرد: با افتتاح این طرح نیز زمینه اشتغال مستقیم 30 نفر از بانوان روستایی فراهم می‌شود که امیدواریم با ایجاد شرایط مناسب برای دسترسی زنان روستایی به عوامل تولید، زمینه اشتغال هر چه بهتر در روستاها فراهم شده و گامی مهم در راستای اقتصاد مقاومتی برداشته شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین بیان کرد: از تعداد 10 مورد موافقت اصولی صادر شده برای احداث شهرک گلخانه‌ای در این شهرستان، سه مورد موفق به اخذ مجوز تاسیس شده‌اند که عملیات اجرایی یک واحد گلخانه‌ای آغاز و عملیات اجرایی دو واحد دیگر با کلنگ‌زنی مسئولان شهرستان در ایام مبارک دهه فجر آغاز می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار