نبود حامیان مالی و کمبود اعتبار همگی دست به دست هم داده تا فوتبال شهرستان نمین در سالیان اخیر پیشرفتی نداشته باشد.
کد خبر: ۵۵۱۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰ 12 January 2018

تابناک اردبیل: فوتبال را می توان ورزشی جهانی و همه گیر نامید چرا که طرفداران میلیونی در سراسر جهان دارد و تنها ورزشی است که در زمان برگزاری مسابقات و رویدادهای مهم آن، میلیون ها نفر را پای تلویزیون می کشاند.

این ورزش در نمین نیز طرفداران زیادی دارد اما علی رغم همه این علاقمندی‌ها، در طی سالیان اخیر به دلیل نبود حامیان مالی و کمبود اعتبار شاهد رکود این ورزش در شهرستان بوده ایم و پیشرفتی در این رشته مهیج و پرطرفدار حاصل نشده است.

در سال های نه چندان دور شهرستان نمین در بخش فوتبال مردان، دو تیم در لیگ برتر استان اردبیل داشت و سال گذشته نیز تیم فوتبال بانوان نمین با صعود به لیگ برتر کشور، افتخاری بزرگ برای فوتبال اردبیل کسب کرد ولی به دلیل عدم وجود حامی مالی، نتوانست در این مسابقات شرکت کند؛ به هر حال این روزها فوتبال در شهرستان نمین تضعیف شده و این شهرستان فاقد تیم معتبر در رقابت های مختلف است.

نبود حامی مالی، اصلی ترین مشکل فوتبال نمین است

رئیس هیات فوتبال نمین در گفتگو با خبرنگار شکوه فرهنگ اظهار کرد: مهمترین مشکل فوتبال نمین، عدم حمایت مسئولان و نبود حامیان مالی از تیم های ورزشی است.

اسد نورزاده ادامه داد: انتظار داریم دستگاه هایی همچون شهرداری ها و بخشداری و دهیاری ها از فوتبال و تیم ها بیشتر حمایت کنند و از کارخانه هایی که در شهرستان نمین وجود دارند بخواهند تا حامی مالی ورزش شهرستان نمین شوند.

وی با بیان اینکه وظیفه هیات فوتبال، باشگاه‌داری و تیم داری نیست، یادآور شد: هیات وظیفه تشکیل تیم را بر عهده ندارد بلکه وظیفه هماهنگی و پیگیر کننده و در اختیار گذاشتن امکاناتی نظیر زمین چمن و سالن را بر عهده دارد.

رئیس هیات فوتبال نمین همچنین از تصمیم خود برای برگزاری لیگ شهرستان خبر داد و گفت: در صورت همکاری دستگاه های مربوطه قصد داریم در بخش عنبران و ویلکیج و در روستاهایی نظیر حور و دولت آباد هیات فوتبال تشکیل داده و پس از تکمیل شدن تیم ها، لیگ فوتبال را در شهرستان برگزار کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار