اخبار ضد و نقیضی راجع به رفع فیلتر تلگرام تا فردا منتشر شده است و حالا مشخص نیست که بالاخره تلگرام رفع فیلتر می شود یا نه؟!
کد خبر: ۵۵۰۳۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴ 10 January 2018
تابناک اردبیل: دقایقی پیش خبرگزاری ایسنا با خبر رفع فیلتر تلگرام تا فردا نوشت: ابوالفضل حسن‌بیگی درباره نتیجه جلسه کمیسیون امنیت ملی گفت: خارجی‌ها از طریق تلگرام به تهییج افکار عمومی و بیان دروغ نسبت به وضعیت تهران و سایر شهرها می‌پرداختند. مثلا می‌گفتند که فلان مسجد و فلان منطقه آتش زده شده در حالیکه چنین چیزی صحت نداشت. هدف آنها دادن روحیه به سربازان‌شان در ایران بود. با توجه به چنین وضعیتی به وزارت ارتباطات ماموریت راه‌اندازی تلگرام داخلی و استقرار سرورهای داخلی داده شد تا مردم بتوانند از اینترنت با سرعت بالاتر و مطمئن و سرورهای داخلی استفاده کنند تا دیگر کسانی به منافع امنیت و وحدت ملی خدشه وارد نکند.

وی افزود: قرار شد که مسئولان تلگرام نیز قول دهند که از تلگرام استفاده امنیتی و تروریستی صورت نگیرد به همین دلیل مسئولان در این جلسه به ما گفتند که تا پنج‌شنبه (فردا) احتمالا تلگرام رفع فیلتر خواهد شد.

این در حالی است که محمد ابراهیم رضایی، دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به این خبر به ایلنا گفته: «من چنین چیزی را نشنیدم.»

همچنین مصطفی کواکبیان نیز اظهار بی اطلاعی کرده و گفته: «در روزهای گذشته قرار بود که تلگرام تعیین تکلیف شود اما کسی قولی مبنی بر اینکه تلگرام تا فردا رفع فیلتر شود به کمیسیون امنیت ملی نداده و من چنین چیزی نشنیده ام.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار