در حمایت از حقوق مصرف کننده
در حالیکه قرار بود از امروز (چهارم آذر) قیمت انواع نان در تهران و از دوشنبه (ششم آذر) در استان‌ها فروخته شود، با دستور رییس‌جمهور جلوی این تصمیم منتفی شد.
کد خبر: ۵۲۹۳۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶ 25 November 2017

به گزارش تابناک اردبیل، پیش از این ستاد تنظیم بازار اینگونه ابلاغ کرده بود که از اول آذرماه سال جاری قیمت انواع نان با افزایش ۱۵ درصدی مواجه شود که البته پس از ان اتاق اصناف تغییراتی در زمان اجرای آن مطرح کرد و نهایتا قرار بود از امروز افزایش قیمت در تهران اعمال شود اما امروز در قالب صحبت‌های رییس جمهور اینگونه اعلام شده که باید قیمت نان به حالت قبل بازگردد.

افزایش قیمت نان فعلا منتفی شد

علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران به باشگاه خبرنگاران جوان گفت:: اجرای طرح افزایش نان تا زمان بررسی مجدد کارگروه شورای آرد و نان متوقف شده است.

وی با اشاره به اینکه بی توجهی به این دستورالعمل به معنای تخلف است گفت: تا اعلام مجدد کارگروه مربوط، از افزایش قیمت نان جلوگیری می‌شود.

حسین درودیان - مسئول نظارت و بازرسی اتاق اصناف  هم درگفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طبق صحبت‌های رییس جمهوری قرار است که افزایش قیمت نان متوقف شود.

وی گفت: تصمیمات بیشتر در این زمینه در جلسه آتی ستاد تنظیم بازار گرفته خواهد شد.

همچنین علی فاضلی - رییس اتاق اصناف - در گفت‌وگو با ایسنا، متوقف شدن افزایش قیمت نان را تایید کرد و گفت: با توجه به اینکه خریدار و فروشنده این محصول هر دو حقوقی دارند، تصمیم گرفته شده که درباره افزایش قیمت نان در جلسه هفته آینده بررسی‌های بیشتری صورت گیرد.

وی درباره اینکه طی روزهای اخیر برخی نانوایی‌ها افزایش قیمت را اعمال کردند، اظهار کرد: تا آنجاکه ما اطلاع داریم هیچ یک از نانوایی‌های دولتی چنین کاری نکرده‌اند.

البته این اتفاق در شرایطی رخ داده که نانوایی‌های متعددی در شهر تهران از روز چهارشنبه (اول آذر) نسبت به افزایش قیمت نان اقدام کردند که در چنین شرایطی انتظار می‌رود نظارت‌های کافی و گسترده روی نانوایی‌ها صورت گیرد تا در روزهای آینده جلوی هرگونه تخلف در فروش نان گرفته شود و قیمت‌ها به حالت قبلی آن بازگردد.

احتمال پرداخت یارانه به نانوایان

به گزارش تابناک اردبیل،‌در همین حال حسین درودیان رئیس بازرسی اتاق اصناف تهران اظهار داشت: قرار است بررسی مجدد قیمت نان و وزن چانه نان را شورای آرد و نان انجام دهد و حتی پیشنهاداتی داده شده مبنی بر اینکه در صورت عدم افزایش قیمت نان، یارانه آرد به نانوایی‌های سراسر کشور داده شود. 

رئیس بازرسی اتاق اصناف تهران بیان داشت: بنابراین ممکن است در جلسه بعدی ستاد تنظیم بازار موضوع پرداخت یارانه آْرد به نانوایی‌‌ها مورد تایید قرار گیرد و به این ترتیب از افزایش قیمت نان جلوگیری شود. 

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار