مدیرکل گمرک استان مطرح کرد؛
مدیرکل گمرک استان اردبیل گفت که این استان در زمینه صادرات وضعیت مطلوبی نداشته و در رتبه 30 کشوری قرار دارد.
کد خبر: ۵۲۴۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹ 14 November 2017

به گزارش تابناک اردبیل، پرویز تقوی امروز در جلسه کمیسیون تجارت که در سالن جلسات اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: استان اردبیل در بحث صادرات در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و رتبه این استان در کشور ۲۹ یا ۳۰ است و این موضوع اصلا قابل قبول نیست.

وی افزود: علت اینکه استان اردبیل در این بخش وضعیت مطلوبی ندارد به دلیل استفاده نکردن از ظرفیت‌های بالقوه استان است که باید تجار ما با در نظر گرفتن ظرفیت‌های استان و نیازهای بازار به صادرات بپردازند.

مدیر کل گمرک استان اردبیل عنوان کرد: امروزه باید از ظرفیت فضای مجازی و امکانات موجود بهترین بهره را ببریم و تجار ما با توجه به اینکه در امور گمرک کشور سامانه‌ای باعنوان سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی برای تسهیل در امور گمرکی ایجاد شده است بهترین بهره را ببرند.

به نوشته فارس، تقوی تاکید کرد: با توجه به توانایی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه موجود در کشور در بحث صادرات و تجارت باید در استفاده از این امکانات پیش‌قدم شویم.

وی گفت: اکثر تجار کشور، اردبیلی‌ها را به عنوان افراد بازارمند می‌شناسند اما سهم استان اردبیل در تجارت بسیار پایین بوده و مشکلات زیادی هم در مقابل این موضوع وجود دارد که باید با هم فکری و همکاری درصدد حل این مشکلات برآییم.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار