در حاشیه ادعای عجیب حجتی؛
وزیرجهادکشاورزی مدعی شد که باغداران سیب‌های درجه سه و چهار را در زیر درختان تلنبار می‌کنند تا به کارخانه‌ها منتقل و تبدیل به کنسانتره شود.
کد خبر: ۵۲۱۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸ 09 November 2017
به گزارش تابناک اردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، «محمود حجتی» رباره فیلم هایی که در فضای مجازی در خصوص تلنبار شدن سیب های درختی نشان داده می شود، افزود: نمی توان به طور کلی در این باره گفت که وضعیت باغداران به لحاظ ارزان بودن محصول مناسب نیست.
وی با بیان اینکه باید روشن شود که کدام باغدار و در کجا با مشکل رو به رو شده است، گفت: به طور معمول در فصل برداشت هر محصولی، عرضه بر تقاضا پیشی می گیرد و همواره در هر محصول باغی، پس زدگی و افت قیمت پیش می آید.
 

وزیر جهادکشاورزی یادآور شد: امسال در سیب درختی وضعیت خوب است و با تمهیداتی که از قبل شده و در آیین نامه اجرایی کتاب لایحه مقررات صادرات و واردات نیز آمده، نوعی یارانه غیر مستقیم صادراتی برای سیب پیش بینی کرده ایم به طوری که به نوعی صادرات این محصول را با واردات موز گره خورده است.

حجتی از تعیین تعرفه ترجیحی برای سیب درختی خبر داد و گفت: تعرفه ترجیحی برای این محصول در نظر گرفته شده است. فاصله (تعرفه) ترجیحی در دولت افزایش قابل قبول پیدا کرد به طوری که بتواند پشتیبان سیب باشد.
 

وی در خصوص فیلم هایی که در فضای مجازی در خصوص سیب درختی نشان داده می شود، مدعی شد: به روال هر سال سیب های درجه سه و چهار را عده ای می خرند و پیش از آنکه به سردخانه منتقل کنند، در زیر درختها تلنبار می کنند تا به کارخانه ها منتقل و تبدیل به کنسانتره شود.
 
 

وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: البته در این میان سیب های درختی مجلسی و با کیفیت وارد سردخانه می شوند.

به گزارش تابناک اردبیل، ادعای وزیرجهادکشاورزی درباره سیب‌های تلنبار شده در باغات آذربایجان که وضعیت کنونی باغات مشگین‌شهر مصداقی بارز این مسئله است،در حالی مطرح می‌شود که در حال حاضر کارخانه ای برای کنسانتره میوه در سطح استان اردبیل یا وجود خارجی ندارد یا این که نیازمند ارائه آدرس و نشانی دقیق از سوی این مقام دولتی است که مشتاقانه منتظر آن هستیم تا بلکه باغداران مشگین‌شهر را از این خبر نویدبخش مطلع کنیم!

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار