امام جمعه اردبیل:
خطیب جمعه اردبیل گفت: دولت محترم در پرداخت 50 درصد الباقی مطالبه گندم کاران تسریع نماید و عنایت به تولیدکنندگان را در اولویت کارهای خود قرار دهد.
کد خبر: ۵۰۴۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷ 06 October 2017

به گزارش تابناک اردبیل، آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نمازجمعه از اجتماع عظیم حسینیان استان در روز تاسوعا و عاشورا تجلیل کرد و گفت: این اجتماع، بیعت با حسین و لبیک به استنصار آن حضرت و منشور عمل قرار دادن مرام و فکر حسین است و نشان می دهد ملت ما در برابر زورگویی و زیاده خواهی و تذلیل دشمن، همیشه با شعار حسینی "هیهات منا الذله" حماسه خواهد آفرید.
حضرت آیت الله عاملی همچنین از پاکبانان و جوانان دوستدار محیط زیست که در موسم عزا با شعور بالا و ستودنی و فرهنگ فاخر در شهرهای استان و مخصوصا مرکز استان از حریم پاکی و طهارت محیط حفاظت کردند، تشکر نمود.
وی همچنین از اهل سنت استان و غرب گیلان مخصوصا عنبران که با لبیک به سنت نبوی عزاداری های بسیار شایسته ترتیب دادند، تشکر کرد.
امام جمعه اردبیل همچنین از عزاداران کشور آذربایجان تشکر نمود و اظهار داشت: امسال کشور آذربایجان، شاهد استثنایی ترین اجتماعات و عالی ترین اظهار ارادات به ساحت قدسی سیدالشهدا بود. آنها ثابت کردند که هویتی جز عاشورا و اندیشه حسینی ندارند و پرچم حسینی ولو از معابر جمع شود، اما از قلب ملت آذربایجان جمع نخواهد شد و این حرارت هیچ وقت خاموش نخواهد گشت.
وی ادامه داد: اگر زمانی این جمعیت عظیم به طرف قره باغ سرازیر شود، اثری از ارمنی ها در آنجا نخواهد ماند.
نماینده ولی فقیه در استان به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: امنیت از حساس ترین، قدسی ترین و حیاتی ترین موضوعات زندگی ما و بزرگترین نعمت جامعه ما است و نیروی انتظامی این افتخار را دارد که حساس ترین سمت و حیاتی ترن نیاز جامعه را تولیت می کند و ملت ما در بزرگترین نعمت خود رهین مجموعه نیروی انتظامی و مرزبانی است.
وی افزود: مسئولیت 20 درصد امنیت بر عهده نیروی انتظامی است و در تامین 80 درصد دیگر دستگاه های دولتی و مردم مسئول هستند
خطیب جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها از دولت محترم خواست در پرداخت 50 درصد الباقی مطالبه گندم کاران تسریع نماید و عنایت به تولیدکنندگان را در اولویت کارهای خود قرار دهد.
وی در این خصوص گفت: بسیاری از کشاورزان عزیز نسبت به این وجه اضطرار دارند و تاخیر پرداخت گاهی آنها را با مشکلات غیرقابل تحمل مواجه می کند.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش پایانی خطبه ها انفصال کردستان عراق را طلیعه یک حرکت شوم برنامه ریزی شده برای منطقه دانست و گفت: بارزانی قطعا در این ماجرا نظر آمریکا را جلب کرده است. حمایت علنی اسرائیل نشان می دهد که اهداق نامبارکی در این ماجرا نهفته است. اسرائیل می گوید انتخابات حق یک ملت است اما در تعیین سرنوشت فلسطین اشغالی تن به انتخابات نمی دهد. نه تنها اسرائیل بلکه تمام مدعیان دموکراسی در خصوص فلسطین حاضر نیستند معضل 70 ساله را با انتخابات حل کنند.
وی افزود: این سخن نتانیاهو که در علت حمایت از رفراندوم جدایی اقلیم کردستان می گوید اگر مسلمانها از حماس دفاع بکنند، موساد را در همه جا خواهند دید، نشان می دهد که آنها به خاطر کردها و کرامت و حقوق آنها به منطقه نیامده اند.
 

انتهای پیام/نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار