خسارت شدید به زیرساخت‌های شهری
در منطقه مغان و شهرستانهای نیر و مشگین شهر عشایر ساکن در مناطق کوهستانی در برف و کولاک گرفتار شده‌اند.
کد خبر: ۵۰۳۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳ 05 October 2017

به گزارش تابناک اردبیل در دو روز گذشته بارش‌های ناگهانی باران چهره تابستانی اردبیل را به یکباره زمستانی کرد.

 تاجایی که دمای هوا در برخی مناطق استان بیش از ۲۰ درجه سردتر شد و در تمامی شهرهای اردبیل بارش مداوم باران منجر به آب‌گرفتگی معابر شده است.

به گفته مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در تمامی شهرهای اردبیل باران باریده است.

علی دولتی مهر تصریح  کرد: میزان بارش باران در بیله سوار ۳۸.۷ میلی‌متر، در پارس‌آباد ۲۹.۱ میلی‌متر، در گرمی ۲۷.۹ میلی‌متر و در مشگین شهر ۳۶.۲ میلی‌متر است.

وی افزود: در سرعین نیز ۳۲.۹ میلی‌متر، در نیر ۳۴.۷ میلی‌متر، در اردبیل ۲۷.۴ میلی‌متر، در فرودگاه اردبیل ۲۴.۳ میلی‌متر، در نمین ۲۱.۲ میلی‌متر، در فیروزآباد کوثر ۶.۸ میلی‌متر و در خلخال ۱۵.۸ میلی‌متر باران باریده است.

به گفته مدیرکل هواشناسی استان علاوه بر این در پی افت شدید دما در دامنه کوه سبلان و گردنه‌های اسالم و صائین شاهد بارش برف هستیم.

با وجود اینکه مطابق اعلام هواشناسی استان، سامانه بارش امشب از استان اردبیل عبور کرده و از روز جمعه دمای هوا افزایش می‌یابد، اما در پی بارش‌ها شهروندان شمال استان با سیلاب و آب‌گرفتگی و در مرکز استان با برف و کولاک مواجه شده‌اند.

امدادرسانی سیلاب در بیله سوار ادامه دارد

بطوریکه مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل در این خصوص تصریح کرد: متأسفانه آب‌گرفتگی در دو شهر پارس‌آباد و بیله سوار حتی برخی خانه‌ها را دچار مشکل کرده و چهار تیم امداد سیلاب در این دو شهرستان مستقر شده‌اند.

بهرام غیبی اضافه کرد: در بیله سوار دو تیم امداد و نجات متشکل از هفت نفر با پمپ آب و خودروهای امدادی آب پنج منزل مسکونی را تخلیه کرده‌اند.

وی با اشاره به امدادرسانی به ۲۳ نفر در این شهر ادامه داد: امدادرسانی به قوت خود باقی است و همچنان نیروهای امدادی در حال تخلیه آب برخی منازل هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همچنین به استقرار دو تیم امدادی دیگر در پارس‌آباد اشاره و تأکید کرد: دو تیم متشکل از چهار نیروی امدادی با پمپ آب و خودرو امدادی آب دو منزل را تخلیه کرده و به چهار نفر امدادرسانی کردند.

غیبی با اشاره به اتمام مشکلات آب‌گرفتگی در پارس‌آباد اضافه کرد: علاوه بر این در شهرستان‌های نیر و مشگین شهر عشایر ساکن در منطقه کوهستانی در برف و کولاک گرفتار شده‌اند.

وی متذکر شد: نیروهای امدادی به هشت خانوار متشکل از ۳۶ نفر در شهرستان نیر امدادرسانی کرده و چادر، پتو و تغذیه اضطراری در اختیار آن ها قرار داده‌اند.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان نیروهای امدادی در حال اعزام به مشگین شهر هستند تا به عشایر گرفتار در کولاک این منطقه نیز امدادرسانی کنند.

مطابق اعلام مسئولان عملیات امداد و نجات به صورت شبانه نیز تداوم خواهد داشت. حجم بارش‌ها موجب شده خسارت قابل‌توجهی به زیرساخت‌های شهری به دلیل آب‌گرفتگی‌ها وارد شود.

با وجود اتمام نسبی بارش‌ها همچنان در شهرهای مختلف، امدادرسانی ضروری بوده و به نظر می‌رسد تا روز جمعه نیز تداوم خواهد داشت.

 بهرام غیبی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان امروز پنجشنبه اعلام کرد که امدادرسانی به ۱۳ نفر از عشایر در مشگین شهر انجام شده و پتو و تغذیه اضطراری در بین آن ها توزیع شده است.

انتهای پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار